«В Хмельницькому я побачив живу, молоду і динамічну Церкву, яка з надією споглядає в майбутнє», — владика Богдан Дзюрах у «Карітас-Хмельницький»

15 грудня 2020 року Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах у межах візиту на Хмельниччину відвідав місцевий осідок «Карітасу».

Як ми вже повідомляли, 15 грудня на запрошення правлячого архиєрея Івана Кулика відбулася зустріч духовенства Кам’янець-Подільської єпархії із Секретарем Синоду Єпископів УГКЦ владикою Богданом Дзюрахом. У межах Інституту постійної формації владика представив новий Практичний посібник для сповідників та духовних наставників УГКЦ «Сповідь — Таїнство Божого милосердя».

Після зустрічі зі священниками Секретар Синоду Єпископів УГКЦ мав нагоду відвідати місцевий осідок БФ «Карітас Хмельницький», який діє при єпархії під проводом отця-мітрата Івана Данкевича. Саме отець Іван став провідником для владики, вміло та активно ознайомлюючи із широкою діяльністю благодійного фонду. «Я був до глибини душі вражений і захоплений великою ревністю і посвятою керівництва, працівників і волонтерів цього осідку, які розвинули широку і багатосторонню харитативну діяльність в м. Хмельницькому та у цілому регіоні», — зазначив владика Богдан Дзюрах.

Окрім того, єпископ наголосив на організаційній складовій служіння «Карітасу»: «Особливо цінним є те, що Єпархіяльний Карітас залучає до співпраці широку мережу волонтерів, зокрема серед молоді, а також вміє заохотити до підтримки благодійних проєктів місцевих бізнесменів, які радо і щедро відгукуються на ці заклики, а нерідко особисто стають волонтерами, доставляючи потребуючим речі першої необхідності. В реалізації численних проєктів о. Іван Данкевич налагодив успішну співпрацю з місцевою владою, яка високо цінить служіння Української Греко-Католицької Церкви та надає всесторонню поміч і підтримку її ініціативам».

«В Хмельницькому я побачив живу, молоду і динамічну Церкву, яка з надією споглядає в майбутнє, випромінює радість, приваблює своєю жертовною любов’ю», — мовив на завершення свого візиту до БФ «Карітас-Хмельницький Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах.

Довідка

Хмельницький обласний благодійний фонд “Карітас” заснований у 2002 році під егідою Української Греко-Католицької Церкви. Своєю діяльністю, згідно статуту, допомагає потребуючим, незалежно від віросповідання, національності, політичних переконань та раси.

Сьогодні БФ “Карітас” здійснює наступні проєкти:

• Мобільна робота з молоддю в Україні;
  • Соціальний Центр Святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з м. Хмельницького та Хмельницької області, які хворіють на ДЦП, аутизм, синдром Дауна тощо. Присутні кімнати фізичної реабілітації, арт-терапії, масажу, сенсорна та соляна, а також кабінети логопеда-дефектолога та психолога тощо.
  • Соціальне таксі;
  • Допомога вимушено переселеним особам;
  • Соціальна ініціатива “Хтось не зробить”;
  • Свічкова майстерня;
  • Надання гуманітарної допомоги;
  • Християнська школа розвитку.

Завдяки такій багатосторонній діяльності БФ “Карітас” охоплює своєю роботою щороку декілька сотень людей, надає їм первинну матеріальну і соціальну допомогу, психологічну і емоційну підтримку, здійснює їх інтеграцію у суспільство та дає надію на краще майбутнє.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ