Записки духівника про паломництво до Риму

Своїми враженнями про паломництво до Риму поділився о. Роман Шкрібенець: “Духовно збагачені паломники понесуть Божу Радість до своїх родин”.

шкрі-600x399
Вирушаючи у паломництво до святинь Італії виникало хвилювання, бо розумів, що мандруватиму з великою групою людей, які ставлять перед собою різну мету і цілі. 29 квітня паломників щедро поблагословив у дорогу рясний дощ. Помолившись у автобусі ранішні молитви, рушили у довгу дорогу. День провели спробами познайомитись в дорозі. Наступний день почався з молитви. Піша прогулянка від храму до храму м. Бритислави та цікавих історичних пам’яток розпочала настроювати паломників на духовні подвиги. Другу половину дня провели у м. Відні, де мали чудову екскурсію містом. Завершили її Божественною Літургією у храмі св. Варвари. Вечір виявив спільнотну мету мандрівників – пошук зустрічі із Богом. Велика кількість паломників приступила до Тайни Покаяння і щиро просили духовних дарів.
П’ятниця дарувала нам приємні зустрічі у м. Падуї. У Базиліці св. Юстини, молячись біля мощів апостолів Луки та Матвія, зустріли о. Андрія – місцевого священика для українців греко-католиків. Це дало можливість молитися Літургію із місцевою спільнотою. З трепетом і щирими молитвами відвідали базиліку св. Антонія, де почитали нетлінні мощі святого.
З молитвою вирушили до Риму. Духовний Рим розпочався із Божественної Літургії в українському соборі Святої Софії. Опісля мали чудову екскурсію Собором, криптою та університетом, яка навіяла відчуття перебування вдома. Вечірнє знайомство з історичним Римом та святинями остаточно перетворило подорожуючих у паломників. Недільні Богослужіння у Святій Софії супроводжував хор «Коралі».
Чудовим духовним подарунком для паломників стала Тайна Подружжя молодої пари з паломницької групи. Обід провели у Базиліці Св. Петра. Молилися за Україну біля мощів святого великомученика Йосафата Кунцевича, «апостола єдності», греко-католицького єпископа, який у ХVII ст. прийняв мученицьку смерть, обстоюючи ідею церковної унії – повернення єдності Західної та Східної Церков. Мощі св. Йосафата Кунцевича були перевезені до Ватикану в 1963 році з ініціативи Папи Івана ХХІІІ з віденської греко-католицької церкви Святої Варвари, де вони зберігалися раніше.
Паломництво на купол собору остаточно піднесло дух до висот. Опісля відвідали всі основні храми Риму. Ввечері – весілля, відчуття великої родини. Далекою дорогою додому паломників вражали храми та історичний центр Флоренції. Ноги не відчували втоми і несли до нових подвигів.
Вівторок. О Боже! Море, Венеція, канали з великою кількістю гондол, Собор св. Марка, Літургія у храмі Івана Хрестителя. Не день, а Боже благословення. Середа, після тисячі кілометрів проведених в дорозі зупиняємось на духовне стояння у Марійському центрі у м. Марія Повч (Угорщина). Духовна трапеза у храмі на Божественній Літургії, з проханнями до Богородиці за родини, особливо за мир в Україні. Обід у паломницькому центрі укріпив нас на дорогу додому.
Появилися сумні нотки, бо велика сім‘я скоро буде прощатися, щоб роз‘їхатися по домівках. Це паломництво, без сумніву, сприяло нашому духовному зростанню і переображенню. Я впевнений, що духовно збагачені паломники понесуть Божу Радість до своїх родин. Дякую Богові за цей досвід.

Довідка: Паломництво здійснювалося під опікою паломницького центру св.Андрія Первозванного Київської ахиєпархії УГКЦ. В ньому брали участь вірні архиєпархії. Духівником паломницької групи був о. Роман Шкрібенець.

За посиланням на сайт: http://palomnyk.kiev.ua/duhovno-zbahacheni-palomnyky-ponesut-bozhu-radist-do-svojih-rodyn-o-roman-shkribenets/