«Ви є паросток древнього пня Київської Церкви, який сьогодні нам Господь об’являє», – Глава УГКЦ на хіротонії Владики Степана Суса

«Ми стали свідками народження – свячення нового єпископа. Владико Степане дивні були дороги, якими вів Вас Господь Бог до  цієї хвилини. Ви як молодий священник, мабуть, бачили, як багато сьогодні людей виїжджає з України, і думали як їх супроводжувати, та де їх шукати. Ви як той, що були настоятелем Гарнізонного Храму Петра і Павла у Львові, можливо більше з усіх нас чули й бачили плач сучасної української Рахилі. Бо ви ховали тих хлопців, які сьогодні щедро засівають українську землю своїми кістками в надії на її свободу і незалежність. Сьогодні Господь Бог покликав Вас бути єпископом Патріаршої Курії у Києві. Бо часом є такі обставини, у яких найважливіше є те, щоб люди побачили, що з нами є Бог», – про це говорив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у Патріаршому Соборі на архиєрейській хіротонії Владики Степана Суса.

Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних наголосив, що сьогодні ми переживаємо особливі дні, коли сповняються пророцтва на долі нашого українського народу:

«Стародавнє коріння Київської Церкви тут на берегах сивого Дніпра випускає новий паросток. Нас вбито і розіп’ято не раз, але наше коріння живе. Нашу Церкву котра зберігає спадщину Київської Церкви першого тисячоліття у повному видимому сопричасті з наступником Апостола Петра не раз намагалися викоренити, знищити й забути. А ця Церква наче той паросток з пня Ессея відроджується, і ми це бачимо».

У проповіді Глава Церкви також пригадав, про святкування минулого року тридцятої річниці виходу з підпілля нашої Церкви: «Багато з Вас були частиною тої рештки Ізраїля, Української підпільної Церкви, яку Бог зберіг в умовах жорстоких переслідувань. Через ту маленьку грудку людей, через ту рештку воскресла ціла Церква, яка сьогодні відроджує своє коріння тут у Києві».

Далі Патріарх зауважив, що сьогодні в умовах сучасного ритму життя, український народ живе по різних частинах світу, а українська громада в діаспорі у зв’язку з асиміляцією починає вимиватися:

«Але ми чуємо сьогодні запевнення, щоби не діялося, рештка Ізраїля навіть в діаспорі буде збережена завдяки силі благодаті присутності Христової Церкви. Вона буде зібрана тут в нашому Патріаршому Соборі. Як говорив пророк Ісая: “Ось подивись Сіоне довкола і поглянь, прийшли до тебе з півночі, півдня зі сходу і з заходу як світлоносні світила діти твої”, і це сьогодні відбувається у тій Божественній Літургії» – наголосив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав, закцентував, що: «Глава Церкви не є всюди присутній і не може бути завжди й всюди на всіх континентах. Господь Бог сьогодні посилає мені помічника, який буде разом зі мною голосити добру новину, що Бог є разом з нами. Добру новину, що саме він новонароджений Христос є джерелом відродження, оновлення та надії української Церкви і українського народу».

На завершення проповіді Предстоятель УГКЦ звернувся до Владики Степана:

«Ви є той паросток з того древнього пня Київської Церкви, який сьогодні, тут нам Господь Бог об’являє. Ви є той, хто повинен сказати й благовістити всьому нашому українському світові, що саме Господь Бог є гарантією що ми не заникнемо як народ, та нація, і ми будемо існувати у третьому тисячолітті. Вас як наступника Апостолів сьогодні Христос посилає проповідувати слово Його Євангелія, освячувати Божий народ  і вести його до Христа. Можливо Вам колись випаде місія покликати назад усіх українців з цілого світу так, як Пророк Осія говорив про покликання назад з сучасного Єгипту божого люду. Тому сьогодні є безперечно історична хвиля, яка дає нам надію та радість, що немає на землі такої людської сили яка б могла знищити Божі пророцтва та переписати Божий план історії».

Прес-служба Київської Архиєпархії

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал