«Лише власним світлом – любов’ю, можна принести мир на нашу землю», – Єпископ Йосиф Мілян

«Якщо говорити про повноту і благодать світла в нашому житті, то справді його важко переоцінити. Натомість ми дуже часто впадаємо в неволю темряви. Бо кожен гріх, кожен переступ Божого закону вводить нас у сферу темряви як таку, яка зв’язує наші руки не даючи нам розвиватися і рости», – про це говорив Єпископ-помічник Київський Владика Йосиф Мілян під час Божественної Літургії, яку 7 липня 2016 р., очолив в храмове свято у Свято-Іванівській Лаврі Студійського Уставу УГКЦ, в Шевченківському Гаю у Львові.

Владика Йосиф Мілян Святоівнівська Лавра

Під час проповіді Владика зауважив, що той хто працює в світлі, чекає його як на особливу можливість для творення добра: «Згадаймо як нам бракує його в непогоду, як нам бракує в похмурні дні проміння сонця, як нам бракує його восени, коли воно на кілька годин з’являється і знову пропадає в хмарах. Натомість ніч має свої права. Вночі діється те, що ховається від світла», – зазначив Він.

Єпископ також наголосив, що вже 25 років як українці отримали сонце свободи, проте темрява не зовсім відступила з українського неба.: «Напевно до початку подій війни на Сході України ми вважали, що тільки зброєю спроможні перемогти недруга чи ворога. Але відтоді ми стали свідками чогось протилежного – що лише любов’ю, тобто світлом власним можна принести мир на нашу землю», – наголосив проповідник.

Опісля Владика зауважив, що відома фраза «Любов спасе світ», сьогодні стукає до наших сердець переконанням, що це істина. За його словами жодні закони, які стосуються мілітарного життя нашої держави, не зробили б стільки, скільки зробила любов синів, братів та батьків України до рідної землі та рідного народу, які поклали своє життя обороняючи східні кордони нашої батьківщини.

Опісля Архиєрей запитав: «Як справді зброя світла перемагає темряву?» Тоді Він зазначив, що Апостол народів закликає озброїтися нам у те світло, яке прийшло з неба, у світло яким є для нас Христос, Його наука та Його заповіді, у світло, яке перемагає темряву гріха і всі його наслідки: «Здається якби кожен з нас українець – тих понад 40 00000 людей озброїлися у світло Христове, несли його у світ і дороги, якими провадить Христос, то в Україні був би завжди день і не прийшла б до нас ніколи неволя ночі, гріха та смерті. Саме тому сьогодні Апостол народів закликає нас: «Одягніться у зброю світла»».

Завершуючи проповідь єпископ побажав усім Божого світла: «Бажаю щоб відкрилися ваші уста на щасливе пророцтво для нашої Церкви і нашого народу, на щасливе завтра і на народження нових пропроків – дітей світла України, які понесуть через свою любов справді пророчу службу і будуть дітьми світла і дня. Тільки зодягнімся у зброю світла», – наголосив Архиєрей.