В Патріаршому Соборі молились в наміреннях Владики Богдана (Дзюраха) в день Його народження

20 березня 2016 р., у свій день народження, Єпископ Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

День народження єпископа

У недільній проповіді Владика зауважив, що на прикладі сьогоднішнього Євангелія, ми можемо пізнати шлях до осягнення живої віри. За словами Архиєрея ця дорога починається з особистої зустрічі з Христом: «Так було у випадку перших Апостолів, – Андрія Первозванного, Івана, так було у випадку Филипа та Натанаїла, і так буде у випадку кожного із нас, – тих які хочуть йти дорогою живої віри», – наголосив Архиєрей.
«Ця зустріч з Ісусом Христом, – ведучи далі зазначив Єпископ, є дуже важливим моментом в нашому житті. Вона перемінює життя глибинно, вона наповнює його новим змістом, новим сенсом, новою надією, та радістю. Людина, яка зустріла Христа, не може жити так, як вона жила дотепер, її життя кардинально міняється. Тоді оточення не може зрозуміти, що з нею сталося, чому вона так поводиться, але саме це є ознакою, того, що ця людина пережила щось надзвичайне, важливе та життєдайне».
Продовжуючи Владика звернув увагу вірних на іспит сумління у Великому пості щодо віри. Як Він зауважив дуже важливо є щоб в цей час поставити собі запитання: «Чи в моєму житті був такий момент, який перемінив його, чи пережив я момент зустрічі з Христом?». Саме по цьому, – як зауважив Владика, буде видно чи ми є люди віруючі, а не просто релігійні.
Завершуючи Архиєрей заохотив вірян бути живими свідками віри, та її свідчити на вчинках: «Дуже часто ми є здатні на гарні слова, які не виражають правди, а укривають її. Тому на початок Великого посту, ми повинні запитати себе: «Чи людина відходячи від нас, відходить покріплена у вірі? Чи людина, яка нас зустрічає відходить від нас кращою?». Бо зустріч з віруючою людиною перемінює світ на краще, – зазначив Владика. Але не падаймо духом, – продовжив Він, та не знеохочуймося, коли не знаходимо ще стовідсоткової відповіді на ці запитання. Бо саме зараз є час почати нову дорогу, дорогу до живої віри! Це є час спасіння та навернення! Великий піст даний нам для того, щоб ми укріпили нашу віру, щоб ми зустріли Господа і свідчили про Бога своїми словами і своїм життям», – наголосив Єпископ.
По завершенні Божественної Літургії, з вітаннями до Владики звернувся о. Андрій Нагірняк, який дякуючи Богу за дар життя Владики Богдана, подякував Єпископу за те, що зустрівши у своєму житті Ісуса Христа, Він зумів впродовж 25-ох років священичого життя і 10-ох років архиєрейського служіння, не тільки проповідувати, але і ділитися своєю вірою і своїм життям, та показувати як ця зустріч перемінює кожну людину.
Владика в свою чергу зазначив, що життя людини є безцінним даром Божим і водночас великою відповідальністю та нагодою до чинення добра та єднання з Господом Богом. Завершуючи Літургію Владика попросив усіх вірних про коротку молитву “Господи помилуй” в Його наміреннях.

Тож духовенство та вірні Київської архиєпархії, єднаються з усіма вітаннями, та заносять сьогодні молитви до Бога, звертаючись до Небесного нашого Отця «Господи помилуй» Владику Богдана! На многая літа Преосвященний Владико!