«Україна потребує вашої солідарності», – Глава УГКЦ на зустрічі з послами країн ЄС при Святому Престолі

16 лютого відбулася онлайн-зустріч Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ, з послами країн Європейського Союзу, акредитованими при Святому Престолі. Близько двох годин учасники форуму говорили про Україну та служіння УГКЦ в контексті сучасної міжнародної кризи.

У своєму зверненні до послів країн Європейського Союзу Глава УГКЦ наголосив, що «наша Церква вже має досвід служіння в умовах війни на Сході України та окупованому Криму. Наші священники за жодних обставин не покинули своїх людей. Тому зараз, коли ми бачимо, як різні дипломати, політики покидають Київ, принципова позиція нашої Церкви – бути із своїм народом».

Блаженніший Святослав розповів, що «Україна переживає не лише загрозу військового вторгнення Росії, але вже не перший рік є жертвою російської пропаганди та дезінформації на міжнародному рівні. Окрім цього, Україна постійно зазнає економічної та політичної агресії».   Він додав, що релігійне життя України теж не залишається осторонь інформаційної атаки Росії, мовляв «у нашій країні відбувається міжрелігійне та міжконфесійне протистояння». В цьому контексті Блаженніший Святослав вказав на ранішню молитву в соборі Святої Софії у день національного єднання, яка «є промовистим жестом духовної єдності нашого народу і найвищих представників різних релігій та конфесій».

«Церкви та Релігійні Організації, згідно останніх статистичних досліджень, користуються найбільшою довірою українського суспільства. Тому Церква має особливу місію бути осердям єдності нашого народу».

«Що стосується служіння УГКЦ в цей важкий час напруги, то наша Церква залишається із своїм народом – це наша найважливіша місія». Для цього, розповів Блаженніший Святослав, в УГКЦ було створено «мережу солідарності, щоб бути поруч з найбільш потребуючими людьми».

Міжнародну спільноту Блаженніший Святослав просить «не забувати про Україну», – «Україна потребує солідарності міжнародної спільноти», та згадує нещодавню телефонну розмову з кардиналом Пароліном, Держсекретарем Святого Престолу, та заклик Папи Франциска до Всесвітньої молитви за мир в Україні 26 січня.

«Ми вдячні Святішому Отцеві, дипломатичним зусиллям Святого Престолу, різним Єпископським конференціям Європи та іншим міжнародним інституціям Католицької Церкви за підтримку України та пробудження свідомості міжнародної спільноти. Кожен жест такої солідарності ми високо цінуємо і не відчуваємо себе покинутими», – наголосив Глава УГКЦ.

У контексті інформаційної війни проти України Блаженніший Святослав наголосив на важливості «говорити правду». «Дезінформація завдає великої шкоди нашій країні, її репутації, економічному розвитку. Тому я прошу вас бути голосом правди про Україну», – звернувся із закликом до послів Глава УГКЦ.

На завершення посол Валкенбург подякувала Главі УГКЦ за зустріч та запевнила підтримку України з боку дипкорпусу країн Європейського Союзу при Святому Престолі.

Додамо, що зустріч Глави УГКЦ відбулась на платформі Представництва Європейського Союзу при Святому Престолі у співпраці з Посольством України при Святому Престолі. На зустрічі був також присутній Андрій Юраш, новопризначений посол України при Святому Престолі.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі