Папі Францискові виповнилось 84 роки

Як і щороку, день народження він проводить в робочій обстановці, а наша редакція запрошує піднести молитву в його намірах.

Сьогодні, 17 грудня 2020 року, Папі Францискові виповнилось 84 роки. Хорхе Маріо Берґольйо народився в Буенос-Айресі (Аргентина) 17 грудня 1936 року в родині італійських емігрантів, у якій було п’ятеро дітей.

Отримавши диплом хіміка, юний Хорхе вибрав священство і вступив у духовну семінарію, згодом перейшов до Товариства Ісусового, де 13 грудня 1969 року прийняв пресвітерські свячення. Виконував різні служіння в Аргентинській Провінції Отців Єзуїтів, протягом шести років був Провінційним Настоятелем. Святий Іван Павло ІІ 1992 року ІІ призначив його єпископом-помічником Буенос-Айреса, 3 червня 1997 року — архиєпископом-коад’ютором, тож 28 лютого 1998 року, після смерті кардинала Антоніо Куаррасіно, він став архиєпископом Буенос-Айреса. Цей же Папа 21 лютого 2001 року ввів його до Колегії Кардиналів. Він брав участь у конклаві 2005 року, що обрав Венедикта XVI, після зречення якого в 2013 року перебрав з його рук Петровий штурвал Христового човна.

Це вже ввосьме Папа Франциск відзначає свій день народження як Наступник святого Петра, і зробить це у притаманних собі обставинах — виконуючи своє служіння, зокрема, проводячи робочі зустрічі. А в той час, як з усього світу надходять побажання, також і ми, від імені наших читачів і слухачів, складаємо йому щирі привітання та запевнення у молитвах, про які він ніколи не втомлюється просити.

10 фактів із життєпису Папи Франциска

Факт № 1

Папа Франциск, який став 266-й Главою Католицької Церкви, — перший за більш ніж 1200 років Папа не з Європи. До цього в історії був сирієць Григорій III (з 731 по 741 рік).

Факт № 2

До обрання Папою Римським Франциска звали Хорхе Маріо Бергольо. Хорхе народився 17 грудня 1936 у столиці Аргентини Буенос-Айресі в парафії Святого Карла Борромео в районі Альмагро. У 20 років він серйозно захворів і лікарі видалили йому верхівку правої легені. Незважаючи на довгу і болісну реабілітацію, майбутній Папа продовжив шлях свого покликання і в 32 роки став священником. 22 квітня 1973 року Хорхе здійснив довічні обіти в Ордені єзуїтів.

Факт № 3

Папа Римський дуже любить спорт і в молоді роки грав в баскетбол, а також любив ходити на футбольні матчі. Улюбленою командою Хорхе був аргентинський футбольний клуб «Сан-Лоренцо».

Факт № 4

Франциск ріс у багатодітній родині, його батько працював бухгалтером. В юності майбутньому Папі доводилося підробляти прибиральником, лаборантом і навіть викидайлом в нічному клубі.

Факт № 5

Папа Римський дуже любить читати і просто обожнює аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса, англійця Роберта Х’ю Бенсона, а також Федора Достоєвського. Крім того, Франциск дуже любить поезію і особливо шанує творчість німецького поета Фрідріха Гельдерліна.

Факт № 6

Улюблені фільми Папи Франциска — «Рим — відкрите місто» і «Бенкет Бабетти». За словами понтифіка, в фільмі Габріеля Акселя «Бенкет Бабетти» представлено яскравий приклад перебільшених обмежень і заборон.

Факт № 7

Папа Римський дуже любить класичну музику. Серед своїх улюблених творів Франциск називає «Кільце Нібелунгів» відомого німецького композитора Ріхарда Вагнера. «Це найпрекрасніше, що я чув», — якось зізнався понтифік.

Як справжній аргентинець, Папа небайдужий до танго. Він слухає оркестр Хуана Д’Арьенцо, Карлоса Гарделя, Хуліо Соса і навіть більш авангардних сучасних виконавців, на зразок Астора П’яццолли і Амеліта Балтар.

Факт № 8

Понтифік з 1990 року не дивиться телевізор, але довгі роки продовжує слухати радіо. Відмова від телевізора пов’язана з обіцянкою, яку Папа Франциск дав Діві Марії Кармельській в ніч на 15 липня 1990 року, сказавши їй: «Це не для мене».

Факт № 9

День Папи Римського починається о 4:45 ранку. Понтифік спершу читає молитву в своїй кімнаті, а потім обмірковує проповідь, яку виголосить трохи пізніше на месі в каплиці Дому Святої Марти.

Живе Папа в Домі Святої Марти — це готель всередині Ватикану, який був побудований ще при Івані Павлі II спеціально для розміщення кардиналів під час конклаву.

Будинок являє собою п’ятиповерхову будівлю, в якому квартира Папи знаходиться на другому поверсі. Квартира Папи Франциска складається з вітальні, кабінету, спальні та ванної кімнати.

Факт № 10

У 2013-му році, в рік свого обрання, Папа Франциск був названий «Людиною року» за версією американського журналу Time. А в 2014 і 2015 роках за версією журналу Forbes Папа посідав четверте місце в рейтингу найвпливовіших осіб світу.

Папа Римський відомий світові як багатогранна і цікава особистість. Він дуже скромна і проста людина, який, крім своїх обов’язків на Апостольському престолі, вносить значний вклад у вирішення світових проблем. Тому Папу Римського Франциска люблять і поважають у всьому світі.

За матеріалами VaticanNews
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ