Науковий симпозіум про Берестейське поєднання 1596 року

Інститут історії Церкви та Київський центр УКУ запрошують на науковий симпозіум «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей церковної єдності» 28 жовтня 2021 року в Києві, до якого можна буде також долучитися дистанційно через інформаційні ресурси «Живого телебачення».

Науковий форум організовано з метою відзначення 425-ї річниці  Берестейської унії, проголошеної в жовтні 1596 року, яка відновила сопричастя  Київської митрополії з Римським Апостольським престолом і з усією Католицькою Церквою. На першому засіданні планується обговорити еклезіологічні аспекти цієї унії, їхній вплив на процеси конфесійних поділів та на інші спроби церковного поєднання в українських землях. На другій сесії буде продискутовано подальший розвиток унійних ідей в лоні УГКЦ та її досвід і вклад у пошук сучасних моделей єдності Церкви Христової в рамках міжнародного екуменічного діалогу.

У симпозіумі, який відбудеться з благословення Синоду Єпископів УГКЦ та її Предстоятеля – Патріарха Святослава Шевчука, візьмуть участь відомі й молоді дослідники унійної проблематики з різних міст України, а також із Німеччини, Польщі, США та Швейцарії.

Час: 28 жовтня 2021 року, початок о 13:30.

Місце: Київ, вул. Мазепи 10-А (кількість місць обмежена у зв’язку з карантинними обмеженнями, тому запрошуємо долучатися до заходу онлайн на «Живому ТБ»).

Частина 1, початок о 13:30:

Частина 2, початок о 16:30:

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами УКУ