Працівники Церковного Трибуналу Київської архиєпархії взяли участь в міжнародному семінарі

23 листопада 2015 р, працівники Церковного Трибуналу Київської архиєпархії, взяли участь у міжнародному навчально-формаційному семінарі для працівників Церковних Трибуналів Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви.

Церковний Трибунал Київської архиєпархії

Семінар проходив в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської Архиєпархії (смт. Брюховичі, вул. Широка 4) за участі Генерального керівника управління справедливості УГКЦ – Митрополита Ігоря (Возняка) та завдяки співпраці з Деканом Трибуналу Римської Роти.

У заході взяли участь представники усіх структур церковного судочинства України. Київську архиєпархію представляли о. Тарас Валах, судовий вікарій та о. Павло Локоть, нотар Церковного Трибуналу Київської архиєпархії.

Головний доповідач – Монс. Ґжегож Ерлебах, Суддя Трибуналу Римської Роти, представив українським каноністам основні нововведення запроваджені Римським Архиєреєм Франциском Апостольськими листами у формі motu proprio: Mitis Iudex Dominus Iesus та Mitis et Misericors Iesus. Дані документи стосуються провадження процесу визнання недійсності подружжя і набудуть чинності вже 8 грудня 2015 року.

Українські каноністи мали можливість поглибити свої знання також стосовно діючого законодавства, зокрема щодо певних практичних питань пов’язаних з визнанням вироку недійсним (querela nullitatis), процесуальними особливостями провадження процесу та ближче познайомитися з судовою практикою Трибуналу Римської Роти. Важливим моментом стала дискусія, можливість задати питання, отримати фахову і вичерпну відповідь щодо практичних питань ведення процесу.

Необхідно зауважити, що Українська Церква стала однією із перших, де проведено подібного роду навчально-формаційний захід після оприлюднення нових процесуальних норм.

за матеріалами http://www.ugcc.lviv.ua/