Блаженніший Любомир відвідав Бровари

9 жовтня 2015 р., Блаженніший Любомир (Гузар) в м. Бровари (Київщина) розповідав про Митрополита Андрея Шептицького. Зустріч з броварчанами відбулась нагоди 150-ї річниці із дня народження Великого Митрополита.

Бровари УГКЦ
Попри поважний вік промова Архиєпископа-емерита, як і завжди, відзначилася ясністю розуму, високою духовністю і почуттям доброго гумору. Під час годинного діалогу, який відбувався у формі «запитання-відповіді», Архиєрей розповідав про життя Митрополита Андрея Шептицького, про військові події у державі,  про взаємовідносин України з Росією та про майбутні вибори.
Перед тим, як розпочати діалог, прихожани парафії Трьох Святителів УГКЦ, міста Бровари на чолі з парохом о. Олегом Панчиняком, помолились молитву «Отче наш».
Вступне слово Блаженніший Любомир розпочав саме з постаті Митрополита. Посилаючись на приклад із життя Шептицького, який багатодітній вдові зробив приємне, організувавши її сімейству екскурсію: «Поряд завжди є люди, яким можна зробити приємність» – наголосив кардинал.
На запитання отця Олега про Митрополита, який в 1941 році у Львові вітав прихід німців, Владика пояснив, що Шептицький був радий лише зміні влади, бо більшовики чинили розправу над мирними людьми (у в’язницях знайдено багато закатованих НКВСівцями). Однак він не міг передбачити повну картину наступних подій, адже за німецьким військом прийшло гестапо.
Відповідаючи на запитання про актуальність сьогодні екуменізму, Кир. Любомир сказав: «Бог створив одну Церкву, тому об’єднання – справа, яка угодна Богу, і є нашим обов’язком».
Хоча темою зустрічі була постать Митрополита, людей хвилювали і теми сьогодення. На запитання про те, як українці мають поводити себе з Росією, аби припинилася війна, Блаженніший відразу підкреслив, що не дуже компетентний у мілітаристських питаннях, та найправильнішим рішенням бачить молитву за ворогів.

Читайте вже скоро в журналі “Наш Собор”, інтерв’ю з Блаженнішим Любомиром про роль Церкви в соціальному житті

Під час заходу також порушили тему виборів: «Політики мають пам’ятати, що йдучи на вибори – ідуть служити людям» – таку пораду дав Блаженніший Любомир тим, хто збирається стояти у керма держави. І хоча політика сьогодні має погану репутацію, та попри недовіру до слуг народу, це – найкращий спосіб покращити життя людей та робити більше добра.
Наприкінці заходу міський голова від усієї громади подякував Блаженнішому Любомиру за візит до Броварів. Наостанок вірні отримали Архиєрейське благословення.

Джерело: “Маєш право знати”
Фото – Світлана Яців