Благодійна акція «Великодній кошик» у Вишневому

30 квітня – субота перед світлим святом Великодня. Усі заклопотані: бігають по магазинах, купують продукти, готують страви, прибирають в будинках, прасують вишиванки. Всі готуються і парафія Святої Анни УГКЦ не сидить без діла. Ця християнська спільнота вирішила, як і минулого року, організувати благодійну акцію “Великодній кошик” для сімей воїнів АТО з м. Вишневе. За підтримки католицької організації “Лицарі Колумба” і благодійного фонду “Карітас-Київ” було сформовано 30 великодніх кошиків.

VYSHNEVE

Усе дійство почалося з приїздом Єпископа-помічника Київської Архиєпархії, Владики Йосифа Міляна. Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся настоятель громади о. Володимир Мальчин. Святкову естафету перейняли юні парафіяни, що підготували концерт. Гучними оплесками гості дякували дітям за такий творчий подарунок. Свої слова підтримки сім’ям воїнів висловив також голова Києво-Святошинської районної ради Олександр Тигов.

За звичаєм почалося освячення кошиків, після якого Владика Йосиф звернувся до всіх присутніх: “Ми готові в будь-який спосіб послужити тим, кому треба наша допомога. Отець Володимир сказав, що папа Франциск, переймаючись тою гуманітарною кривдою, скажімо, яка найбільша після Другої Світової війни на Україні, проголосив загальну збірку по усіх католицьких церквах, здається, Європи чи навіть світу. І в унісон цій акції минулої неділі на всіх наших парафіях в Україні, Бразилії, Аргентині, Америці, Канаді, Казахстані, Росії всюди, де є наші спільноти ми теж хотіли, може своїми скромними датками підтримати цю акцію папи для тих, хто втратив, хто втратив безповоротно, хто втратив здоров’я. Найбільше, що можна і то не просити – не втратьмо надії, бо з нами Бог, і не слухаймо, що все у нас погано, що в українському політикумі балаган, що ніхто нікому не довіряє, що всі крадуть, може, але вірмо все ж. Ми не такі, вірмо в себе і тоді будемо вірити їм, якщо хтось навіть буде жити не так як ми, то ми своїми життєвими кроками заставимо їх жити не так як ми, то ми своїми життєвими кроками заставимо їх жити по-інакшому. Справді, добро, свобода, незалежність зачинається у серці і в помешканні кожного з нас, тому прийміть справді цей жест, просто як жест. І пам’ятайте, що ми готові зробити більше для тих, хто того більше потребує у будь-який спосіб. Вітаю всіх зі святом, нехай Дух Воскресіння пробудить всі ваші клітини, серце, мозок, душу. Вірмо у своє, вірмо у Боже і наше з ним воскресіння. З Паскою, Христос Воскрес!”

Роздавши кошики сім’ям воїнів АТО , парафіяни церкви помчали в Ірпінський госпіталь, щоб ще й туди принести Дух Воскресіння, смачної паски та нагадати нашим захисникам, що ми про них пам’ятаємо. Завдяки фінансовій підтримці парафії Пресвятої Родини з м. Ліндергуст (Стемфордська єпархія) та зусиллями парафіян св. Анни з м. Вишневе було сформовано 40 Великодніх кошиків, які освятив Владика Йосиф, а вишнівчани під спів “Христос Воскрес” передали пораненим воїнам.

Автор статті Христина Макар