Єпископ Йосиф Мілян: «Наріжним каменем у підвалинах незалежної, вільної та квітучої України має бути Бог»

«Вітаю усіх з черговою річницею нашого з вами преображення. Преображення з мрії в дійсну незалежну, свобідну, та суверенну українську державу. Пам’ятаймо слова Святішого Отця, сьогодні святого папи Івана Павла ІІ: «Свобода коштує більше ніж неволя». Будьмо готові Україну не тільки розбудовувати, а й боронити. Боронити найперше у собі та разом з Богом. Щоб на Його Заповідях будувати наше краще завтра», – про це 24 серпня 2020 року у День Незалежності України, говорив Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської Архиєпархії, під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Під час святкової проповіді Архиєрей зазначив: «Сьогодні відзначаємо чергову річницю Української Незалежності, річницю її розбудови. Так хочеться сказати її розквіту… У цьому задіяні мільйони українців в Україні та поза її межами… За словами Патріарха Йосифа Сліпого наша незалежність коштувала нам «гори трупів і море крові». Сьогодні ми відзначаємо річницю не мрії, а її реальності», – наголосив проповідник.

Далі Владика Йосиф зазначив, що Господь закликає нас до будівництва України в собі. За його словами це відбувається по-різному: «Хтось більше, хтось менше… Хтось вишиванкою, а хтось захистить її словом на зупинці у метро. Хтось розбудовує її любов’ю і жалісно молиться до Бога. Хтось вкладає все своє життя, проливає свою кров, кладе на вівтар Україні свій страх і риск в окопах Донбасу. Хтось в еміграції розповсюджуючи правду про нашу землю і наш народ, там будує її мури. Там будує свою мрію у дійсність».

Відтак Протосинкел Київської Архиєпархії наголосив: «Ми хочемо Україну вже і зараз. Добре робимо! Але нічого вже і зараз не приходить. Так як ця двадцять дев’ята річниця незалежності не прийшла просто так, без труду та жертв мільйонів поколінь. Багатьох з нас мучить питання: Чому тільки зараз елемент українського національного штандарту замайорів на печерських горах. Чому так довго? Чому аж на двадцять дев’ятій річниці нашої незалежності? Чому ми так довго поділені, економічно не розвинуті, не об’єднані, політично розшарпані? Навіть українська мрія: Суверенної Незалежної Української Держави, однаково не об’єднує всіх її мешканців. Може нема єдиної відповіді, але я думаю, що сутність відповіді полягає в тому, що говорить псаломоспівець: « Коли не Гоcподь збудує дім — даремне будівничі трудилиcь, коли не Гоcподь охоронятиме міcто — даремне пильнував cторож». Бо у підвалинах омріяної, щасливої, незалежної та вільної квітучої України має бути наріжним каменем Христос – Бог. Це зовсім не означає прийти керівництву держави на Великдень та Різдво до того чи іншого храму…», – наголосив Архиєрей.

Завершуючи проповідь Владика Йосиф зазначив: «Наша свідомість стану, в якому ми є, і до якого ми прагнемо, має стати підставою до об’єднання, взаємної любові, поваги і як казав у своєму зверненні Блаженніший Святослав: «Праці». Про це також у своєму останньому інтерв’ю говорив Блаженніший Любомир: «Працювати». Якщо ми говоримо про будівництво квітучої України на базі Бога, Наріжного Каменю, Яким є Христос, то це не означає, що наше християнство має бути тільки пасхальне. Наше християнство має випромінюватися у зберіганні Божих Заповідей. У житті в Божому Слові на щодень, у практиковані Божих Чеснот: віри, надії та любові».

Прес-служба Київської Архиєпархії

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал