Владика Йосиф Мілян у Фастові освятив парафіяльну майстерню печива «Коржик»

7 квітня 2023 року,  у Фастові відбулося відкриття парафіяльної майстерні печива «Коржик», яка втілила давню мрію «сонячного» хлопця Микити, який віддавна хотів випікати солодощі і дарувати радість людям.

З нагоди відкриття майстерні до Фастова завітав Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської Архиєпархії. У Фастові Владика очолив Архиєрейську Божественну Літургію, а також відвідав дитячий простір “Долоні”, де благословив дітей дошкільного віку. «Своєю радісною й жартівливою вдачею Архиєрей торкнувся дитячих сердець та своїм словом підтримав волонтерів», – діляться учасники заходу.

Відтак Архиєрей освятив приміщення майстерні печива “Коржик”. На заході були присутні директорка Української освітньої платформи Мар’яна Кащак, представники БФ “Карітас-Київ”, міський голова Нетяжук Михайло  Володимирович, о. Михайло Романів – парох храму Воздвиження Христа Господнього, Римо-католицької Церкви.

Гості зауважили, що заклад відкрили на Благовіщення Пресвятої Богородиці. Таким чином зробивши подарунок місту на це велике Церковне свято.

Отець Віталій Марцинюк, парох парафії святого влкмч. Димитрія міста Фастова, зазначив, що у майстерні «Коржик» не просто випікатимуть печиво, а й даруватимуть людям добро, тепло і любов. А відкриття такого закладу допоможе звернути увагу на проблеми людей з інвалідністю. «Інвестиція в добро – це найкраща інвестиція сучасності. Чим більше ми будемо інвестувати у благодійність і свідоме ставлення до життя, тим більше змінюватимемо суспільство», – сказав душпастир.

Розташований заклад по вулиці Тараса Шевченка, праворуч від входу до стадіону «Машинобудівник», на другому поверсі (вхід – біля кав’ярні «Кофеїн»). Крім виготовленого з любов’ю печива, там можна купити й інші смаколики, а також гарячі напої – чай та каву.

Графік роботи майстерні печива «Коржик» – з понеділка по суботу з 10 до 19 години, неділя – вихідний.

Крім Микити, у майстерні працює ще два кондитера. Тут випікають і продають печиво та тістечка, а також готують каву та чай.

Що було раніше

Ідея відкрити майстерню печива «Коржик», де зможе працювати людина з інвалідністю, з’явилася кілька років тому. Хлопець з синдромом Дауна Микита давно мріяв випікати печиво добра. Працелюбний фастівчанин здобув освіту повара-кондитера у професійно-технічному училищі. Але знайти роботу йому було б нелегко, якщо не сказати неможливо. Проте Микиту підтримала греко-католицька громада, яка ретельно пропрацювала цей проект та залучила для його реалізації фінансування з різних джерел.

Понад 72 тисячі гривень зібрали завдяки краудфандинговій платформі «Велика ідея». Команда проходила навчання на заходах, які організовувала Українська освітня платформа, і отримала додаткові кошти – виграла грант для відкриття закладу.

Тож, завітавши у майстерню печива «Коржик», фастівчани можуть не лише покуштувати смачненьке, а й підтримати соціальний бізнес та прагнення Микити розвивати свої навички і бути корисним суспільству.

Пресслужба Київської Архиєпархії

За матеріалами: ФастівNews.City