Владика Йосиф Мілян очолив Божественну Літургію для українців міста Санта Еуларія

На свято Покрова Пресвятої Богородиці, Владика Йосиф Мілян, Голова Пасторально-міграційного відділу звершив Божественну Літургію в іспанському місті Санта Еуларія на українській парафії Воскресіння Христового.

Під час проповіді Владика Йосиф зазначив: «Сьогодні святкуємо свято Покрова Пресвятої Богородиці. Це празник, який засвідчує, що Богородиця, мати Ісусова, настільки перейнялася нападами у Константинополі, що з’явилася на молитовне прохання людей і захистила їх. І ті, що нападали, не побачили цього зібраного народу. Вважається, що князь Аскольд, поганин, далекий від християнства, повернувшись з тієї війни охрестився і відтоді Україна починає бути християнською».

Ведучи далі Єпископ пригадав, що у 1037 році саме Ярослав Мудрий віддав Україну під покров Пресвятої Богородиці: «Тому нам має бути легко вибирати справді вічні цінності», –  наголосив Архиєрей.

Проповідник відзначив, що Україна обравши християнство, «вибрала кращу частку»: «Вибрала у вірі, у Бозі. Вибрала не тільки інший спосіб життя духовного. Ми сьогодні говоримо, що Україна ще тоді вибрала європейський вимір свого розвитку», – зауважив Голова ПМВ.

«Якби над Україною, її небом ми не мали єдиної надійної захисниці – Пресвятої Богородиці, ми би сьогодні не тішилися тією дорогою, яка веде нас до остаточної свободи і суверенної Української держави». – підкреслив владика Йосиф.

Джерело: Пасторально-міграційний відділ