Владика Йосиф Мілян очолить божественну Літургію на парафії УГКЦ на Позняках

28 жовтня 2018 року, Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ очолить Божественну Літургію на парафії Святих Мучеників Бориса і Гліба у Дарницькому районі міста Києва.

Анонсував про цю подію у соціальній мережі о. Андрій Боднарук, адміністратор парафії: «Усією парафією чекаємо на кожного з вас! Розділіть з нами радість того, що хоч і без власного храму, але у затишній бібліотеці, ось вже повних два роки наша Парафія несе добро та любов у Дарницькому районі міста Києва. На цьому святкуванні хотілося б зустріти кожного з Вас, адже усім нам є потрібна Ваша підтримка. Цього дня особливо будемо молитися за виділення земельної ділянки для будівництва храму УГКЦ В Дарницькому районі Києва», – написав душпастир.

Святкування відбудуться у приміщенні Бібліотеки №160, що на проспекті Григоренка 22/20. Початок о 9:00.

Довідка:

ІСТОРІЯ ПАРАФІЇ

9 грудня 2015 року Блаженніший Патріарх Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ благословив рішення греко-католиків Дарницького району міста Києва заснувати релігійну громаду та підписав Статут парафії Святих Бориса і Гліба УГКЦ. Згодом, 11 березня 2016 р. своє рішення висловив і мер Києва Віталій Кличко, який підписав розпорядження про реєстрацію згаданого статуту.

Першу Божественну Літургію звершено 6 листопада 2016 р.

З того часу парафія ніколи не замикалася в собі, а завжди виходила на зустріч потребуючим людям. Відтак було розпочато цілий цикл заходів спрямованих на духовну, просвітницьку, та культурну діяльність. Серед них слід згадати про свято «Миколаєм може бути Кожен», яке було організовано спільно з Дарницькою районною в місті Києві Державною Адміністрацією. В цьому заході понад 500 потребуючих дітей Дарницького району отримали подарунки від Святого Миколая. Привітати дітей особисто прибув Світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар.

За свою коротку історію парафією зацікавилась українська діаспора Канади, від імені якої дарничан особисто прибув привітати Єпископ Кен Новаківський, єпарх Нюветернський. Окрім цього парафію відвідував Єпископ Йосиф Мілян, який висловив свою підтримку парафії та уділив архиєрейське благословення.

Від часу заснування громади парафіяни провели безліч публічних заходів, серед яких молитва, наука, та соціальна та просвітницька діяльність.

Сьогодні Парафія немає постійного храму для молитви, тому вірні моляться в частково пристосованому приміщенні бібліотеки №160 сімейного читання за адресою: Проспект Петра Григоренка 22/20, а це можливо лише кожної неділі о 9:00 год.

Проте мрією і метою будь-якої релігійної спільноти, як і парафії Святих Бориса і Гліба – є будівництво храму для звершення спільних молитов та задоволення інших потреб віруючих громадян.

ВЖЕ ДОВШИЙ ЧАС ПАРАФІЯ ВЕДЕ ПОШУКИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Релігійна громада неодноразово зверталася до Київської міської ради з питаннями – виділення для будівництва культової споруди (храму) необхідної земельної ділянки в межах району Позняки-Осокорки, в Дарницькому районі м. Києва. Однак на вказані звернення, Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), систематично надаються відповіді про неможливість виділення жодної земельної ділянки для наших потреб, в зв’язку з відсутністю на території Дарницького району м. Києва відповідних та визначених для таких потреб земельних ділянок.

Поряд з цим, Релігійна громада «Святих Бориса і Гліба» УГКЦ, продовжує активно здійснювати свої релігійні обряди (літургії, молебні та ін. духовно-культурні заходи) на базі тієї ж Бібліотеки № 160, по вул. Григоренка,22/20 в м. Києві. При цьому, кількість прихожан нашої парафії збільшується. У парафії ведуться недільні катехитичні навчання дітей, а також розпочав свою дію соціальний хаб парафії, у якому проводять цікаві заходи для соціальних категорій дітей парафії.

Вище сказане свідчить про реальну і нагальну потребу вирішення питання по отриманню земельної ділянки для будівництва храму. За різними підрахунками членами парафії є від 500 до 1 000 вірян, частина з яких є постійними парафіянами, а частина беруть участь у богослужіннях в інших місцях, де є видимий храм.

Прес-служба Київської Архиєпархії