Відбулися збори священників Вишгородського Протопресвітерства

7 червня 2021 року, відбулися чергові збори священників Вишгородського Протопресвітерства

«Наша чергова зустріч цього разу насправді була винятковою! По-перше, за довгий період ми зустрілися, завдяки декану протоєрею Мирославу Латиннику – офлайн! По-друге, нас гарно прийняв у м.Вишгород, в Соборі Вишгородської Богородиці, настоятель протоєрей Тарас Валах! І по-третє, ми мали чудову екскурсію на Філію “Каскад Київських ГЕС та ГАЕС”, яку на прохання прот.Тараса нам провів директор філії Ярослав Касьянюк!», – повідомив у соціальній мережі Протоєрей Віталій Воєца.

Зустріч розпочали Молебенем перед Іконою Вишгородської Богородиці, де молилися за мир і спокій в Україні та припинення пандемії Covid-19. Після молитви зі словом до священників звернувся о. Микола Сулима, який наголосив про важливість молитви до Пречистої Богородиці, як нашої найбільшої Заступниці.

Відтак до священників звернувся о. Тарас Валах, який розповів Про «Декаду Місійності» в УГКЦ.

У свою чергу о. Мирослав пригадав цікаві та незабутні моменти, коли 20 років тому до України завітав Святійший Отець Іван-Павло ІІ. Синкел у справах духовенства прот. Павло Локоть представив для обговорення документ “Золотий вік священства”, який зараз набуває актуальності.
Про сумні сторінки історії УГКЦ в період 1946-1989 рр. ділилася п. Олеся Сулима, викладач історії Церкви, розповівши про “Львівський Собор 1946 р.” та його наслідки. Також священники мали нагоду ознайомитися з унікальною експозицією на цю тему, що перебуває в Храмі.

Підсумком цього блоку став виступ диякона Михайла Крамара про “Молодіжне душпастирство” та проведення молодіжних та дитячих літніх таборів.
На закінчення священники взяли участь в екскурсії по Філії “Каскад Київських ГЕС та ГАЕС” у м. Вишгород, яку особисто провели директор філії Ярослав Касьянюк та заступник Микола Попов.

Пресслужба Київської Архиєпархії