Відбулися збори духовенства Київ-Лівобережного протопресвітерства

4 березня 2021 року, священники та диякони Київ-Лівобережного протопресвітерства взяли участь у плановій регулярній зустрічі духовенства.

Спершу священники спільно звершили Божественну Літургію у Патріаршому соборі Вроскресіння Христового. Опісля вони перейшли в адміністративні приміщення для обговорення запланованих питань. Під час зустрічі Протопресвітер о. Андрій Нагірняк,  представив духовенству нових священників та диякона, які нестимуть своє служіння на території протопресвітерства. Також о. Андрій розповів про виклики, які сьогодні стоять перед парафіяльними громадами на території Лівобережного протопресвітерства. Зокрема за його словами критичними залишаються долі парафій, які не мають постійного сакрального місця для свого служіння. «У нашому протопресвітерстві є дві парафії, які сьогодні несуть свою душпастирську місію у пристосованих приміщеннях: Це парафія Бориса і Гліба УГКЦ у Дарницькому районі та парафія Святого Архистратига Михаїла УГКЦ у Деснянському районі. Обидві парафії змушені зустрічатися для молитви лише раз в тиждень та на обмежений час. Такі громади не можуть повноцінно розвиватись та якісно служити місцевим громадам. Тому сьогодні ключовим завданням є нагальне вирішення земельного питання, щоб у цих районах ми могли побудувати власні храми УГКЦ», – наголосив Прпотоєрей Андрій Нагірняк.

Також з наукою перед священниками виступив Протоєрей Андрій Гах, керівник Референтури у справах мігрантів. Він  представив духовенству тему «Вимушено Переселені Особи сьогодні в Україні. Увага Церкви та заклик до солідарності та допомоги». За його словами останні заяви Папи Франциска, звертають велику увагу на феномен міграції мільйонів чоловіків, жінок і дітей, які вимушених мігрувати всередині своїх країн. На міжнародному рівні вони визнані як «внутрішні переселенці».

Відтак о. Андрій навів цитату з Євангелії від Матея: «Все, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили». (Мт 25,40). Розважаючи над цим, душпастир зазначив: «Ці Слова нашого Спасителя розкривають глибину життя в Христі, життя тих, хто Його наслідує. Зрештою, вся Ісусова Благовість, просякнена повчаннями й виявом любові Бога до нас і нас до Бога, як також до свого ближнього, свого брата чи сестри. Впродовж історії Церкви, ці Слова завжди мали і мають окреме місце в реалізації християнства. Різними акціями Церква намагається допомогти своїм вірним проявити цю якість любові до оточуючих. Є окремі дні, періоди, коли вона звертає увагу на осіб, котрі є поза межами суспільного життя, бідних, потребуючих, сиріт тощо. Ці звернення не лише мають на меті розкрити виклики, які може не завжди є явними, а насамперед кріпити у вірі пізнання Христової Євангелії», – наголосив душпастир мігрантів.

Пресбюро Київської Архиєпархії

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал