Велика коляда на Житомирщині

У неділю 21 січня 2018 року, в нещодавно відновленій  парафії святого Івана Богослова села Короченки на Житомирщині, відбулася Велика коляда.

Як зазначає адміністратор  парафії о. Степан Вавричин це було не бачене й не чуване, та частково забуте сучасним сьогоденням дійство: «Після довгого періоду забуття ця чудова християнська традиція відновлюється і в нашому регіоні. Це стало можливим через участь в ньому аж вісьмох Різдвяних колективів з різних районів Житомирщини, а саме; Житомира та Бердичева, селищ міського типу Вакуленчук і Великих Коровинців, з міст Новоград-Волинського і Чуднова та самих Короченок», – зазначив душ пастир.

За його словами особливою несподіванкою недільного свята стала присутність фольклорно-етнографічного колективу «Джерельце», який прибув на дане дійство із м. Житомира.

Короченські Різдвяні  святкування були організовані Молодіжною комісією Київської ариєпархії Української Греко-Католицької Церкви, представленою на місцевому рівні парафією святого Івана Богослова, та проходили під патронатом Голови села.

Різдвяні твори були представленні молодіжними християнськими колективами парафій УГКЦ Житомирського протопресвітерства. Як наголосив о. Степан греко-католицькі парафії на благодійній основі жертвували дану феєрію заради єдності та миру сердець вірних всіх місцевих християнських громад: «Недільне свято зібрало навколо себе велику кількість жителів та гостей села, які із захопленням спостерігали інсценізовані події Різдва Христового».

На завершення заходу адміністратор парафії святого Івана Богослова висловив щиру подяку колективам-учасникам Великої Різдвяної коляди, органам місцевого самоврядування, жителям та гостям села, а також всім людям, які позитивно приєдналися до світлої святкової феєрії.