В Україні побільшає вулиць на честь Андрея Шептицького

Ще в трьох містах, які знаходяться на теренах Київської архиєпархії УГКЦ, появляться вулиці з назвою Митрополита Андрея Шептицького.

Шептицького вул

Як ми повідомляли раніше, вулиця на честь Великого Митрополита Андрея Шептицького буде у м. Фастів, що на Київщині. Цими днями також стало відомо, що вулиця з такою назвою появиться ще у трьох містах, а саме в Житомирі, в Білі Церкві та в Козятині.

В рамках закону про декомунізацію в Житомирі перейменують 87 вулиць і провулків та демонтують 19 дощок і пам’ятних знаків, які підпадають під дію цього закону. Відповідне розпорядження ввечері 19 лютого 2016 р., підписав міський голова Сергій Сухомлин. Згідно цього документу вулиця Червоноармійсья відтепер носитиме назву Митрополита Андрея Шептицького.

У Козятині назву Митрополита Андрея носитиме до тепер відома вулиця Фрунзе, а також провулок із цією ж назвою. Це було ухвалено на пленарному засіданні депутатів Міської Ради Козятина, які 12 лютого цього року, під час 4 сесії 7 скликання, прийняли рішення про перейменування 30 вулиць і провулків, назви яких пов’язані з комуністичним тоталітарним режимом.

Також у м. Біла Церква, що на Київщині було прийнято рішення міської ради від 18 лютого 2016 р. перейменувати вул. Чуйкова на вул. Андрея Шептицького. Загалом у цьому місті перейменують 66 вулиць та інших поіменованих об’єктів.

Зазначимо, що раніше провулок Андрея Шептицького появився також в м. Бровари, що на Київщині.

Свою назву вулиці отримали з нагоди 150-річчя від дня народження Великого Митрополита та духовного провідника Українського народу Андрея Шептицького.