В Київській Салезіанській Ораторії святкували ювілей – 5 років освячення монастиря

28 жовтня 2023 року, відбулося святкування 5-річного ювілею освячення Салезіянського дому у Києві.

На свято зібралися парафіяни, молодь, отці Салезіяни, зокрема Провінційний Настоятель о. Михайло Чабан СДБ, секретар Провінції о. Андрій Платош СДБ, а також сестри Салезіянки – с. Малгожата Петрущак, FMA (Настоятелька Візитаторії Східної Європи та Грузії) та с. Наталія Вакулішина, FMA настоятелька київської спільноти Сестер Салезіянок.

Центральною подією була Архиєрейська Божественна Літургія. Очолив її владика Максим Рябуха, СДБ: саме він майже десять років виконував обов’язки настоятеля Київської салезіянської спільноти. У цьому домі та з цього дому Господь покликав його до служіння в єпископат. Тут у тиші він проводив свої молитовні дні, в галасі дітей та молоді розділяв радість з Господом. І сьогодні владика Максим, разом з іншими салезіянами, які трудяться для розвитку цього осередку, вдячні Богові, що справа, яка тут зростає і розвивається, є не марною.

Після спільної молитви відбулося урочисте відкриття й освячення футбольного майданчика, який стане місцем зустрічі та ігор для дітей та молоді.

Довідка:

5 років тому, 27 жовтня 2018 року, відбулося освячення дому отців Салезіян у Києві, на вул. Вакуленчука, 34. Це була неймовірно радісна подія для всієї Салезіянської Родини, адже салезіянський дух, душпастирська милосердна любов до молоді, поступово втілюється у столиці нашої країни!

Салезіянська спільнота існувала у Києві ще раніше, з 2013 року. Довгий час отцям доводилося орендувати помешкання, переїжджаючи з місця на місце. Наявність власного дому відкрила нові перспективи – дала можливість організовувати для молоді формаційні зустрічі, курси салезіянських аніматорів, проводити літні табори та безліч цікавих заходів. А також згуртувати усіх, для кого салезіянська харизма є невід’ємною частиною життя у шуканні Господа. Салезіянський дім не раз ставав місцем гостинного прихистку для різних християнських спільнот Львова, які, прямуючи на Схід України, зупинялися у Києві.

Сьогодні дім Пресвятої Богородиці Помічниці Християн отців Салезіян – це і монастир, і молодіжна ораторія Св. Івана Боско з новозбудованим футбольним майданчиком, і каплиця Пресвятої Богородиці Помічниці Християн, навколо якої згуртовується парафіяльна спільнота.

за матеріалами: Салезіяни Святого Івана Боско, УГКЦ

Пресслужба Київської Архиєпархії