В Ірпені обговорили соціальну проблематику війни та миру

1 травня 2018 року Українська Греко-Католицька Церква спільно з Національним університетом державної податкової служби України провели міжконфесійну конференцію на тему «Популяризація миру і діалогу у поліконфесійному військово-медичному капеланстві».
В роботі конференції взяли участь духовенство, викладачі та студенти університету. На початку зустрічі прозвучало привітання заступника начальника факультету з виховної роботи, полковника поліції Олексія Бідношея, який відзначив важливість тематики та її актуальність для студентів даного університету.

Після цього до учасників зустрічі звернувся зі словом протоєрей Андрій Клюшев, викладач Київської Духовної Академії УПЦ МП та настоятель університетського храму Миколая Чудотворця в м. Ірпінь. Він зокрема звернув увагу на позитивну роль капеланства у сьогоднішній українській армії та силових структурах та наголосив на важливості діалогу у майбутньому примиренню між конфліктуючими сторонами.

З ключовою доповіддю під час конференції виступив протоєрей Віталій Воєца, військово-медичний капелан УГКЦ. Доповідач зокрема проаналізував сучасний стан суспільних очікувань та навів приклади праці духовенства з особами, які відчули на собі негативний вплив війни та соціальної несправедливості. Важливим на думку о. Віталія “є вміння слухати та солідаризуватись зі співрозмовником, виявити простоту та повагу до іншої особи, щоб допомогти їй вилікувати не лише рани фізичні, але й духовні. Внутрішні переживання за звичай менш видимі, але не менш пекучі для кожної людини, а особливо для тих, хто особисто відчув біль війни».

На завершення, о. Ігор Шабан, подякував усім учасникам конференції за активну участь та наголосив на важливості поширення ідей миру, атмосфери взаєморозуміння і злагоди у нашій державі. Особливо важливим на його думку “є творення клімату довіри та відмова від існуючих стереотипів».

Комісія з міжконфесійних та міжрелігійних відносин