В Ірпені єпископи з Європи та Америки провели молитву за мир в Україні

19 липня 2022 року, у місті Ірпінь, єпископи з Європи та Америки провели молитву за мир в Україні, під час якої пом’янули невинно убієних жертв, які загинули  у війні росії проти України.

Цього дня на Парафію Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ прибули закордонні делегації та благодійники, а зокрема; Владика Борис Ґудзяк, Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ, Архиєпископ Ґінтарас Ґрушас, Президент Ради єпископських конференцій Європи, Тетяна Ставнича, Президент «Карітас-України», Протолєрей Роман Сиротич, Синкел соціального служіння та Директор БФ «Карітас-Київ» та Протоєрей Василь Чудійович, Канцлер Київської Архиєпархії УГКЦ.

Як зазначили у прес-службі парафії, мета цього візиту – показати  гостям зруйновані українські міста та наслідки їхнього руйнування російськими окупантами. Також представники інших держав мали нагоду поспілкуватися з мешканцями Ірпеня, які пережили часи окупації і тортури від представників “руського миру”.

На парафії УГКЦ в місті Ірпінь Митрополит Борис Гудзяк очолив Божественну Літургію. У своєму слові Владика звернувся до присутніх із словами надії, закликавши спільно переносити важкі часи, мандруючи до омріяної перемоги та миру.

Запевняючи свою солідарність, на згадку про молитву Владика Борис спільно з Архиєпископом Ґінтарасом передали для храму ікону «Зарваницької Матері Божої». У свою чергу парох громади Протоєрей Мирослав Латинник подарував гостям примірники книги «Римований Ірпінь». Гості також відвідали церковне бомбосховище, де перші тижні війни разом зі священниками храму свій притулок знаходили парафіяни та мешканці міста.

Рівно ж у цей день для багатьох мешканців міста, що втратили помешкання і все майно, вчергове були роздані набори з теплими речами та продуктами від «Карітас-Україна», «Карітас-Київ» та “Карітас-Ірпінь”. Кожен з присутніх міг поспілкуватися з єпископами, священниками, розповісти про свої журби та отримати слова підтримки і благословення.

Відтак закордонна делегація відвідала вулиці міст Ірпінь і Буча та на власні очі побачили зруйновані будинки та спалені машини. На Алеї Слави Ірпінського міського кладовища та на місцях масових поховань у Бучі, єпископи з духовенством помолилися за упокій душ  невинно убієнних Українців.

«Віримо і знаємо, що кожний наш гість, що на власні очі побачив правду про цю війну, зможе донести її у свій спосіб світові. Разом ми зможемо зупинити цього лютого російського ворога та спільно відновлювати і розбудовувати нашу рідну Україну», – написав учасник зустрічі Протоєрей Віталій Воєца.

Пресслужба Київської Архиєпархії