У Вишгороді виставленні мощі 12 Апостолів Христових

В неділю 13 грудня 2015 р., у м. Вишгород, що на Київщині виставили мощі 12 Апостолів Христових, які з Ватикану до Києва були привезенні Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

мощі Вишгород

До Вишгорода мощі привезенні за благословенніям Предстоятеля УГКЦ. Приклонитися до них можна ще протягом цього та наступного тижня. Вірні мають змогу за посередництвом Святих дванадцятьох апостолів Христових, просити у Господа Бога потрібних ласк, та в особливий спосіб помолитись за мир в Україні та в усьому світі.

Як розповідає о. Тарас Валах, парох громади УГКЦ у Вишгороді: «Окремі групи людей виявляють бажання відвідати з цієї нагоди Вишгород, здійснюючи таким чином паломництво до Собору Вишгородської Богородиці в Ювілейний рік Божого милосердя.

Нагадаємо: Раніше у Вишгороді Владика Богдан (Дзюрах) очолив Молебний чин відкривання дверей з нагоди початку Року Божого милосердя

Парафія УГКЦ у Вишгороді, яка є відпустовим Марійним місцем у Київській архиєпархії, запрошує усіх охочих відвідати Собор Вищгородської Богородиці. В особливий спосіб прихожани храму чектимуть дорогих гостей 20 грудня у неділю та 22 грудня у вівторок, в Свято Неорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

Зазначимо також, що дані реліквії є автентичними мощами Дванадцятьох Апостолів – учнів Христових: Петра, Андрія, Якова Заведея, Івана Богослова, Пилипа, Вартоломія, Томи, Матвія, Якова Алфеїва, Юди Тадея, Симона Зилота, та Матвія.

Петро Верховний Апостол – перший єпископ Римський. Поніс мученицьку смерть у Римі, розіп’ятий вниз головою. Пам’ять 12 липня.

Андрій Первозванний, брат Петра. В Патрах розіп’ятий на хресті у вигляді літери Х. Пам’ять 13 грудня.

Яків Заведея, брат Івана Богослова. Усічений мечем у Єрусалимі за царя Ірода Агриппи I. Пам’ять 13 травня.

Іван Богослов, євангелист. Мирно спочив у Ефесі. Пам’ять звершуємо 21 травня.

Пилип. Розіп’ятий вниз головою. Пам’ять 27 листопада.

Вартоломій. Поніс мученицьку смерть в I ст., в Баку язичниками розіп’ятий вниз головою. Пам’ять звершуємо 24 червня.

Тома. Пронизаний 5-ма списами. Пам’ять відзначаємо 19 жовтня.

Матвій. Поніс мученицьку смерть в Африці, розіп’ятий на землі і спалений людожерами. Пам’ять 29 листопада.

Яків Алтеїв, брат ап. Матвія. Розіп’ятий на хресті в Єгипті. Пам’ять 22 жовтня.

Юда Яковів, або Тадей. У Вірменії розіп’ятий на хресті, пронизаний стрілами. Пам’ять 30 червня.

Симон Зилот. Розіп’ятий на хресті в Абхазії. Пам’ять 23 травня.

Маттій, вибраний в число 12-ти, замість Іуди Іскаріота. Забитий камінням в Юдеї. Пам’ять 22 серпня.