У Вінниці відбувся семінар «Світло Хреста Андрея Шептицького»

У суботу, 25 липня 2015 р., у Вінниці, при парафії Покрова Пресвятої Богородиці, Української Греко-Католицької Церкви, відбувся семінар на тему: «Світло Хреста Андрея Шептицького». Захід відбувався з нагоди 150 річниці від дня народження Великого Митрополита.

Вінниця Шептицький // УГКЦ Вінниця

Організатори заходу – отці Згромадження Воплоченого Слова, які опікуються місцевою парафією, повідомили: «Глава і Отець УГКЦ, Блаженніший Святослав сказав про Митрополита Андрея: «Він був святим, і Його постать виходить поза національні, історичні та конфесійні межі. Він – символ Української Церкви», тому дуже важливим є проводити подібні заходи»

Семінар розпочався переглядом короткого відео-звернення Глави і Отця УГКЦ, Блаженнішого Святослава, з нагоди святкування року Митрополита Андрея в УГКЦ.

Читайте також: Пастирське послання Глави УГКЦ з нагоди Року митрополита Андрея Шептицького – «Нехай Божа мудрість поведе нас!»

Про світло життя Великого Митрополита, а зокрема про «Світло Хреста Андрея Шептицького» була перша доповідь, яку розкривав ієрм. Григорій Рогацький, ВС, парох парафії УГКЦ у Вінниці.

Священик наголосив: «Світло Хреста – це світло святості Його життя. Це світло Христа, що світить через таке добре знаряддя, як Митрополит. Світло для світу є Христос проти ночі темряви, ночі смерті, яка приходить через хрест… Це світло життя Ісуса Христа, що відблискує у житті Митрополита».

Вінниця УГКЦ IMG_6018

Наступну доповідь – «Дар життя Митрополита Андрея», виголосила парафіянка п. Наталія Черкасова, член ІІІ Чину ВС, викладач Вінницького медичного коледжу. У першій частині доповіді, було розкрито суть самого дару життя та народження Митрополита. Парафіянка ділилась роздумами опираючись на спогади, Софії Фредро Шептицької – матері митрополита: «Час до часу ми досвідчуємо те, що життя є даром, який ми маємо прийняти. І що головне, ми не є джерелом життя». Друга частина доповіді, базувалася на біографічних відомостях, а саме «Шлях становлення та розпізнання покликання»: «Божі справи не співпадають з людськими задумами, – говорила п. Наталія, бо навіть Андрей, обравши чернечий стан, мав прагнення бути монахом-місіонером, натомість Бог приготував для нього життя великого провідника та світоча для всього українського народу».

Особливого колориту семінару додавали переспіви пісень про «Світло незгасне», та про самого Митрополита, у виконанні церковного хору та юних парафіянок. Усі присутні були запрошенні до спільного столу, панувала при цьому, сімейна та затишна атмосфера. Після короткого фуршету, учасники семінару мали нагоду переглянути художній фільм про Андрея Шептицького – «Владика Андрей».

Закінчився захід Божественною Літургією, якою молилися за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького.

До цього дня, при парафії створили чергову велику стінгазету під назвою «Молодість і покликання», яку розмістили на маркерній дошці. Дві попередні стінгазети дозволяли роздумати про самого Митрополита, подаючи біографічні дані, а також про його матір під назвою «Софія – постать матері».

Нагадаємо: 29 липня 2015 р., у Львові на площі Святого Юра, , відбулось відкриття і освячення пам’ятника Митрополиту Андреєві Шептицькому.

У прес-центрі парафії Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Вінниця повідомили: «Світло, що через народження Митрополита нам народилось, як великий дар, нехай продовжує народжуватись і засвічуватись у наших душах, у нашій Українській Греко-Католицькій Церкві, у нашому народі, – немеркнуче Вічне Світло Бога.