У Вінниці відбулась зустріч монашества

З 7 по 8 листопада 2015 р., у Вінниці, проходила зустріч монашества УГКЦ і РКЦ. Захід проходив за ініціативи отців Згромадження Воплоченого Слова, при парафії Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, та з нагоди Року монашества в Католицькій Церкві та Року митрополита Андрея Шептицього в УГКЦ та Україні.

зїзд монашества

Як повідомляє о. Лука Шаламай, ВС, в зустрічі взяли участь представники 13 Згромаджень, Орденів і Чинів двох обрядів та чимало мирян. “Ідея зустрічі полягала в тому, щоб зібрати усіх ченців і черниць, які або походять з Вінниці, або служать чи колись служили у Вінниці. На заході були також присутні представники монашества Одеського Екзархату, а саме о. д-н. Андрій Карпінець, ВС з м. Скадовськ Херсонської обл., с. Марія Уповання Загурська, СГДМ та с. Климентія Банга, МНІ із самої Одеси. Усі вони  насамперед хотіли подякувати Богові за дар покликання, за їхніх батьків, за Церкву, за наш край, де за Ласкою Божою пізнали дар цілковитої посвяти свого життя Богові для праці у Його винограднику, а також просити Бога за нові покликання з наших родин, парафій-спільнот, із нашого краю”.

В суботу, 07 листопада, відкриваючи Зустріч, Преосвященний Владика Михаїл (Бубній), екзарх Одеський, та голова Комісії УГКЦ у справах монашества, влучно прокоментував Апостольський Лист Святішого Отця Франциска до усіх богопосвячених осіб та задум Папи на цей Рік.

Отець Ніканор Лоїк, студит, синкел у справах монашества Київської Архиєпархії, УГКЦ, розповів про природу богопосвяченого життя, яка за Його словами є: «відповіддю християнина на поклик Божий до досконалішого стану, щоб наслідувати першого монаха – Ісуса Христа».

Отець Полікарп Марцелюк, ЧСВВ, голова Місії «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ, розповів про особливі чесноти, якими володів ще змалечку Роман Шептицький (молитва, малі щоденні покути, наполегливість в навчанні і особливо небайдужість до пригнобленого становища УГКЦ, і тверде бажання цілковито посвятити себе Богові щоб допомогти українському народу), що допомогли зберегти Поклик Божий. А також про великодушне служіння Андрея Шептицього, вже будучи в монашій спільноті.

Цього дня присутні мали змогу почути різні свідчення богопосвячених осіб про історії їхнього покликання до монашого життя: о. Мелетія Батога, ЧСВВ (м. Бар), с. Алли Дембровської, Згромадження Сестер Францисканок місіонерок Марії (з Козятина), с. Марія Відкуплення, СГДМ (м. Стрий). Так о. Олексій Бределєв, єзуїт, який є родом з Вінниці, розказав, що його батько був римо-католиком, військовослужбовцем Радянської армії, але бажав мати сина-священника. Завдяки хорошим друзям та допомозі богопосвячених осіб, Олексій, ще до 15-ти років не вірив в Бога, але згодом почав поступово роздумувати про монаше покликання і та став єзуїтом. Беручи участь в житті парафії Матері Божої Ангельської в Вінниці, Олексій почув заклик стати «воїном Ісуса».

Ще одне свідчення – сестри Оксани Пятковської, каносіянки, з Вінниці, в якої родина була невіруюча, та Бог покликав її в 12 років через одну її подругу до Церкви. І що цікаво: рідна мати…не заперечила в виборі доньки, а, знаємо, що Бог ніколи не забуває того, хто вміє довіряти свої дітей Богові – тому, згодом сама мати приймає св. Тайну Хрещення, і тепер належить до світського Ордену Каносіянок. Від того, усі знову переконалися, що монаше життя є милосердним даром з Висоти і не особистою заслугою, а виключно виявом Божої Любові до людини, якою б вона в минулому не була.

Усіх надзвичайно вразило свідчення самих батьків, чиї діти обрали чернече життя: п. Василь Глова, чия донька була сестрою згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії, а також п. Ярослава та Людмили Кінас (батьки с. Марії Кінас, МНІ) розповіли історію про те як їхня дочка пізнає поклик Ісуса Христа, до Богопосвяченого життя, а рідна мати ніяк не розуміла вибору власної дочки. Однак, непохитна воля с. Марії, заради цілковитої посвяти Богові, зуміла доказати красоту та високу гідність бути Нареченою Христа.

В неділю Єпископ Михайло (Бубній) очолив Архиєрейську Божественну Літургію як подяку Богу за особистий монаший досвід, за численні покликання до богопосвяченого життя в цьому краї, а також випрошуючи у Бога нові покликання до монашого життя. Зустріч завершилась спільною молитвою за духовні покликання, якою ще у 23-річному віці часто молився Андрей Шептицький.