У церкві Василія Великого відбувся курс «Ісус у чотирьох Євангеліях»

Упродовж трьох днів 5 – 6 – 7 червня, у храмі св.Василія Великого, проходив курс «Ісус у чотирьох Євангеліях», Школи Євангелізації святого Андрія.

100_3238

Мета курсу – пройти шлях пізнання Ісуса через Євпнгелистів Матея, Марка, Луку, Івана, полюбити Його, служити Йому і проповідувати Його Слово. Чотири Євангелісти – це чотири стовпи, опора нашої віри, які дають нам можливість реальної зустрічі з Ісусом у його Слові.

Учасники курсу через проповідників о. Теодора Пилявського, ЧСВВ, с. Михаїлу Лизак, МНІ та Лілію Гнатюк мали змогу сприйняти Євангеліє не просто як тексти про життя та діяльність Ісуса, а як живе та діяльне слово Бога, яким він говорить до нас. Зрозуміти власний підхід кожного з Євангелістів допомагало графічне унаочнення – «родзинка» курсу, яскраві мультиплікаційні зображення, які занурювали у дитинство, символізуючи, що усі ми – діти Божі. «Захоплюючим для мене було і дитяче прочитання Євангелії через малюнки,  і доросле – через занурення у глибину змісту», – ділилася враженнями учасниця курсу.

Євангелісти пропонують нам чотири взаємодоповнюючі погляди, які допомагають увсебіч розкрити особу Ісуса: Ісус – добра Новина, Ісус – чудотворець, в Ісусі сповнюються писання, Ісус милосердний, Спаситель світу. Незважаючи на те, що зміст усіх чотирьох Євангелій описує одні й ті ж події з життя і служіння Христа, вони різняться в подачі, стилі, а також аудиторії, для якої ці книги призначалися. Кожен автор особливим чином описує окремі моменти з життя Ісуса.

«Так, динозаврове Євангеліє від Лева Марка сповнене перебільшень, деталей, уточнень та любові до Петра. Коротка пахуча Есенція про Ісуса, котрий є Євангелієм, Христос і Син Божий у творчому викладі для християн-новачків показує те найголовніше, що робив Ісус.

Катехитичне Євангеліє для поглиблюючих знання християн – від розумного митника Матея. Переповнене притчами та числами, постійно сягає до джерел – Старого Писання, доповнюючи, вияснюючи його Новим Завітом, проводячи паралелі та аналітику. Демонструє головне, що Ісус говорив, якими Словами Він навчав. Ісус вчитель і суддя.

Спокійний, сумирний, як віл, лікар тіл та сердець, уважний розумник із милосердним серцем – це Лука. За ним постійно літав Дух Святий і дав йому наснагу від спілкування із Павлом написати чудове Євангеліє, щоб будь-які погани – новонавернені християни все зрозуміли і утвердились у вірі. Він виправдовує грішників, підвищує статус жінки. Монтує у нашу душу 10 вікон радості і звіщає мир Божий. Наголошує, що маємо бути милосердні, як Бог Отець наш милосердний. Наголошує на не прив’язаності до мамони, вчення про дар прощення і любові.

Одягнувши окуляри Івана з прозорими шкельцями пірнули у глибінь Ісусової сутності. Відшукали там 7 ключів до розуміння символіки Євангелія від Йоана, і за допомогою них проходили через кожні двері, що ведуть до Томиного знання, що “Ісус Господь мій і Бог мій”.  –  коментувала Наталія Саранчук, служитель курсу.

Глибокі змістовні науки, розважання над святим Письмом, молитви, вправи, ділення, анімації, імпровізовані виступи, танці на прославу Господа – це ті навчальні елементи, з яких складається методика кожного курсу Школи Євангелізації Святого Апостола Андрія.

Неймовірно легкий, танцювально-співально-театрально творчий день. Творчі представлення груп, не менш креативні та веселі підсумки по кожному Євангелисту. Важливі та глибокі ділення власними відкриттями та почуттями у середовищі такої собі сімейної атмосфери.

Також важливим моментом навчання є творення середовища сімейної атмосфери дітей Божиих, у якому є місце на власні відкриття та ділення, час на усамітнення й спілкування і де зовсім не важить, звідки ти родом, скільки тобі років та хто ти за професією.

Водночас такі студії є чудовим фундаментом будування християнської спільноти.

І дуже символічно, що наприкінці курсу кожен учасник отримав місійне завдання – усвідомити і свою власну роль та знайти хоча б одного «розслабленого», щоб привести його до Ісуса, користуючись тим здобутком, який подарували нам друзі Христа, чотири Євангелисти: Матей, Марко, Лука та Йоан.

Завершився курс “Ісус у чотирьох Євангеліях” та Школа продовжується.

Оксана Олексів

P.S. «Ісус у чотирьох Євангеліях» – це четвертий курс у рамках Школи Євангелізації св. Апостола Андрія, яка вже в сьоме організовується у Києві.

Попередні курси відбулися у храмі св. Василія Великого:

3 – 5 грудня 2010 – «Нове життя»;

25 – 28 серпня 2011 – «Історія спасіння»;

5 – 6 листопада 2011 року ­ – «Нове життя»;

25 – 26 лютого 2012 року – «Емаус»;

28 – 20 квітня 2012 року – «Йоан», а також:

17 – 18 листопада 2012 року – «Нове життя» в храмі Миколи Доброго на Подолі.

Інформація про Національний осередок школи Євагелізації Апостола Андрія на сайті: http://novaevangelizacia.com.ua

Координати місцевої школи в Києві:

Директор школи – о. Тома Кушка, ЧСВВ

Координатор курсів – Лілія Гнатюк

Контактні тел. для додаткової інформації та реєстрації на наступні курси школи:

050-330-79-34

096-802-53-43