У Новоград-Волинську освятили нові ікони до нещодавно збудованого храму

16 травня 2021 року у парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ у місті Новоград-Волинськ, що на Житомирщині, відбулося освячення ікон, які були написані і пожертвувані для храму іконописною школою «Радруж».

Ікони у парафію були пожертвувані іконописцем Олегом Гусаком, викладачем іконопису при Українському Католицькому Університеті, та за сприяння і різнобічної підтримки Василя Бориса.

Про це у соціальній мережі повідомив о. Андрій Окрепкий, адміністратор місцевої громади УГКЦ. Він зазначив, що ікони беруть свій історичний початок у далекій лемківській парафії у селі Ванівка. «За добрим Божим провидіння звідки родом моя бабуся, яка була ліквідована і розграбована радянською владою у сорокових роках минулого століття, під час операції “Вісла”, а їхні парафіяни вивезені і розселені по усіх куточках радянського союзу та мордовських концтаборів. Задля збереження і їх подальшого прочитання вони вціліли завдяки старанням Блаженнішого Митрополита Андрея Шептицького і були перевезені у мистецький та релігійний музей у м. Львові де знаходяться і по сьогоднішній день», – зазначає душпастир.

«Священник також висловив слова щирої подяки меценатам, митцям і Всім людям, які відкликнулись на потребу парафії. «Нехай Всемилостивий Господь благословить всіх Вас і воздасть Вам сторицею за ті старання і працю для нашої, для парафії і Церкви, і нехай закарбує Ваші імена у вічній славі як меценатів та розбудовників Христової Церкви», – написав о. Андрій.

Прес служба Київської Архиєпархії