У місті Ірпінь відбулася презентація книги Владики Йосифа Міляна «З нами Бог»

20 червня 2021 року, у Парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Ірпеня, в день П’ятидесятниці, відбулася презентація книги Владики Йосифа Міляна «З нами Бог».

Під час заходу парох парафії Протоєрей Мирослав Латинник, у своєму слові до вірних зазначив: «Невипадково презентація цієї книги відбулася саме в день, коли ми в особливий спосіб говоримо про дію Третьої Особи Божої – Святого Духа. Адже автор книги – Преосвященніший Владика Йосиф неодноразово наголошував у цьому виданні, що наша Церква вистояла, вистояли її служителі, через дію саме Святого Духа. Актуальність цього видання саме в нашій парафії є також великою, тому що частина парафіян, котрі зараз мешкають в Ірпені, знають Владику Йосифа ще зі Львова, коли Українська Греко-Католицька Церква перебувала у підпіллі».

Відтак парафіянин громади, пан Йосафат зазначив: «Я був учасником цих буремних подій підпілля нашої Церкви як мирянин, тепер завдяки цій книзі, мені цікаво зазирнути за лаштунки нашої історії, яка детально описана також безпосереднім учасником із сторони духовенства…».

Пригадаємо, що на презентації в Києві, Владика Йосиф розповів присутнім про епізод зі свого життя, коли Блаженніший Любомир Гузар сповістив йому волю синоду єпископів УГКЦ про обрання Його на єпископа: «У цьому епізоді я особливо покладався на Божу волю, а не на власні сили, інтелект, розум чи побожність. По сьогоднішній день добре розумію, що все, що роблю, що вдається чи не вдається, все це з волі Бога Живого, Якому довіряю і Якого своїм життям стараюсь передати іншим».

Книга вийшла друком у видавництві «Колесо». До неї увійшли доповіді, промови, пастирські послання, інтерв’ю. З її сторінок, читач зможе ексклюзивно довідатися про молодість та покликання Владики Йосифа «з перших вуст», підпільну УГКЦ, зазирнути за лаштунки монастирських буднів. Також ця книга розповідає маловідомі, але від того не менш цікаві факти про спорудження Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Окремим акцентом книги є яскраві розповіді про душпастирство мігрантів та їхню особливу місію у житті УГКЦ.

Книгу можна набути у храмі в Ірпені, а також замовити онлайн за цим посиланням: https://forms.gle/AjF9nYiM96KUWN8V6

Пресслужба Київської Архиєпархії