У Києві за участі відомих богословів відбувся круглий стіл на тему: «Біблія про єдність Церкви»

7 вересня 2017 року, у Києві відбувся круглий стіл на тему: «Біблія про єдність Церкви», в якому взяли участь провідні богослови України.

Захід провели у Київському центрі Українського Католицького Університету. Проблему єдності християн обговорили представники різних Церков, релігієзнавці та просто зацікавлені особи. Зазначимо, що круглий стіл відбувся з огляду на важливість ідеї Єдиної Помісної Церкви в Україні та набуття українськими Церквами нового канонічного статусу.

Ініціатором та модератором заходу виступив протоєрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ сприяння єдності християн. Серед доповідачів виступили; протоєрей Юрій Щурко, завідувач кафедри Біблійних наук УКУ, доктор біблійного богослов’я, священик УГКЦ (Львів), Протоієрей Георгій Коваленко (УПЦ МП), ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості. Своїми думками про проблему єдності Церков і чинники, які впливають на цей процес, поділилися також С. Здіорук, Л. Филипович, Є. Харьковщенко, Є. Аврамчук, студенти та інші присутні.

Як повідомив на своїй сторінці у фейсбук Олександр Саган, обговорення показало наступне: «1. Тема потребує глибшого осмислення – не лише на базі Святого Письма і не лише у стінах УКУ (як варіант запропоновано провести дискусію в стінах Київського університету ім. Шевченка). 2. Потребує узгодження поняття “єдності” – більшість згодилася, що це єдність у любові (агапе), а не інституційна єдність. 3. Суспільство, навіть в межах України, накопичило велику кількість стереотипів, образ і міфів, часто політизованих, які стають на перепоні не лише певній єдності, але й звичайному спілкуванню між представниками різних Церков. Ламання цих стереотипів є складним і довготривалим процесом. У більшості виступів також прозвучала думка про необхідність подібних обговорень. Без сумніву, ініціатива о.Ігоря Шабана потребує підтримки та подальшого розвитку. Наприклад, на платформі Українського Біблійного товариства, богословських навчальних закладів, релігієзнавчих інституцій тощо», – пише Олександр Саган