У Дарницькому районі Києва відзначили шестиріччя з дня заснування парафії УГКЦ

6 листопада 2022 року, у Дарницькому районі Києва відзначили шестиріччя з дня заснування парафії Святих мучеників Бориса та Гліба УГКЦ.

«Рівно шість років тому, у Дарницькому районі розпочала своє молитовне життя наша парафія! З нагоди сьогоднішнього свята до нас завітав Єпископ-номінат Максим Рябуха, якого нещодавно Папа Франциск проголосив Єпископом-помічником для Донецького Екзархату. У нашій парафії Владика-номінат очолив Божественну Літургію та виголосив проповідь Слова Божого», – йдеться в повідомленні парафії.

Звертаючись до присутніх о. Андрій Боднарук, адміністратор парафії, подякував усім за спільні молитви, які вже шість років лунають у приміщенні місцевої Дарницької бібліотеки №160. «Дякую Вам Владико-номінанте, що сьогодні завітали до нашої парафії та возвеличили це свято! Дякую усім бібліотекарям нашого району на чолі з Директором та заслуженим Працівником культури України Головатою Оксаною Володимирівною. Дякую, що шість років тому довірили нам ці приміщення і дозволили тут зустрічатися на молитві! Дякую за спільні заходи, які усі годі перелічити за ці шість років. Дякую усім Вам парафіяни, що від початку і до сьогодні вболіваєте за свою парафію, піклуєтесь нею та всіляко підтримуєте її розвиток! Нехай Господь Бог усіх Вас щедро благословить та винагородить», – побажав душпастир.

На своїй сторінці у соціальній мережі священник також додав: «Без світла сьогодні дякували Богу за шість років життя нашої парафії. Кажуть парафіяни, що без світла, але світлом був кожен присутній. Аж шість, або лише. Це не важливо! Важливо, те що за цей час ми відкрили для себе чудову спільноту дарничан – греко-католиків, які хочуть, щоб у нашому Дарницькому районі була своя Церква, у якій можна молитися рідною мовою та славити Бога через традиції та культуру нашого народу. За цей час у нас появилося багато друзів і багато вірних парафіян, які не лише словом, а й ділом розбудовують Христову Церкву та вірно вболівають за розвиток своєї парафії. Дякую усім, хто стоїть у витоків народження та життя нашої парафії. Богу та Церкві дякую за довіру! А усім Вам за підтримку».

Після молитви відбувся духовний захід, під час якого парафіяни послухали патріотичні повстанські пісні у виконанні дітей та хористів парафії. «Звучить пісня – розкриває серця, а стрілецька пісня піднімає дух, дає сил боротися, любити і цінувати своє рідне, яке переходить з покоління в покоління», – звернулась до присутніх ведуча заходу Катерина Чаплик. Відтак звучали пісні; «Ой у лузі червона калина», «Ах, Лента за Лентою» та інші.

В подяку Богові за шість років життя парафії, соціальна команда «Бориса та Гліба» мала нагоду зробити ще одну добру справу для мешканців Дарницького району, які постраждали від війни. За підтримки Лицарів Колумба в Україні, було роздано благодійні пакунки для понад 200 родин внутрішньо переселених осіб та людей постраждалих від війни. «Щиро дякуємо парафіянам нашої громади та спільноті Лицарі Колумба за надану гуманітарну допомогу. Так, спільно наближаємо перемогу нашого народу та довгоочікуваний мир», – повідомили в парафії.

Пресслужба Київської Архиєпархії