Синкел соціального служіння Київської архиєпархії взяв участь у конференції Львівської Освітньої Фундації

«Синкел у справах соціального служіння Київської архиєпархії УГКЦ, директор БФ «Карітас-Київ» о. Роман Сиротич взяв участь у конференції: «Система опіки дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування: українські та міжнародні практики. Шляхи підвищення якості соціальних послуг в Україні», яку організувала Львівська Освітня Фундація.

Представляючи відділ соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ, о. Роман виступив із доповіддю: «Діяльність «Карітасу УГКЦ» та стратегія соціального служіння Церкви у допомозі сім’ям у кризі», – повідомляє прес-служба БФ «Карітас-Київ».

У доповіді о. Роман Сиротич коротко представив діяльність УГКЦ у сфері соціального служіння дітям, а також Стратегію соціального служіння УГКЦ, наголосивши на основних пріоритетних завданнях: плекання духа жертовності та соціальної відповідальності; служіння на благо потребуючих; інституційний розвиток та професіоналізація соціального служіння УГКЦ.

Метою даної конференції було: проаналізувати систему опіки дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в Україні і визначити можливості перетворення і удосконалення існуючої системи на основі досвіду Словаччини та Угорщини.

Питання, які були підняті та обговорювалися на конференції стосувалися системи опіки дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування на трьох етапах:

1. Превентивна робота з сім’ями у складних життєвих обставинах (яка робота проводиться з дітьми з кризових сімей до того як вони потрапляють у державні заклади опіки);
  2. Інтернати/дитячі будинки сімейного типу (як діти потрапляють в заклади опіки і які соціальні послуги та захист вони отримують);
  3. Соціальні послуги та супровід випускників інтернатів/дитячих будинків сімейного типу (які можливості є у дітей-сиріт після закінчення закладів опіки).

Учасниками конференції були: керівники благодійних та громадських організацій з України та з-за кордону, представники міністерства соціальної політики Словаччини, Керівники відділів у справах дітей, представники церковної громади та організацій, які мають справу з системою опіки дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (родинні доми, дитячі будинки сімейного типу, реабілітаціні центри), духовенство та капелани сиріт, представники МБФ «Карітас України», представники медіа та журналісти.

Як розповів о. Роман сьогодні соціальне служіння є пріоритетом для Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та для всього Синоду єпископів. За його словами останні два роки по особливому було звернено увагу на соціальне служіння у двох важливих документах: «Стратегії діяльності УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», та « Стратегії розвитку соціального служіння УГКЦ».

Священик зазначив: «Церква своє соціальне служіння здійснює на всіх ланках, а зокрема через – парафії, монастирі та згромадження, благодійні та прицерковні організації, які покликані до соціального служіння. Одним із найбільших організаторів і виконавців соціального служіння – соціальними руками Церкви є Карітас України».

Ведучи далі він звернув увагу, що чернечі монастирі та згромадження, а також благодійні організації, які працюють під опікою УГКЦ, здійснюють діяльність щодо вирішення проблем сиріт, дітей вулиці, сімей СЖО у декількох напрямках: Превентивні заходи, створення та підтримка будинків сімейного типу, праця в інтернатах та із випускниками інтернатних закладів.

«З посеред усіх відзначимо Львівську Освітню Фундацію, яка за останні декілька років стала і стає ініціатором великих змін у соціальному служінні сиротам та соціальним сиротам в Україні, об’єднує різні організації, формує новий підхід до питання сирітства в Україні», – сказав о. Роман Сиротич, Синкел соціального служіння Київської архиєпархії УГКЦ.

За матеріалами прес-служби БФ Карітас-Київ