Священики Київської архиєпархії розпочали формацій курси

12 вересня 2016 року, священики та диякони Київської архиєпархії в Зарічанах, що на Житомирщині, розпочали формаційні курси, мета яких ближче ознайомити духовенство з актуальними викликами життя Церкви та суспільства.

image

Розпочали навчання з молитви, яку очолив протоєрей Василь Чудійович, Канцлер Київської архиєпаархії. Опісля священик представив першого лектора – п. Василя Тимковича, кандидата технічних наук.
Відтак духовенство слухали ряд лекцій на тему «Основні засади та особливості будівництва сакральних об’єктів в Україні». Науковець розповів священикам про відповідні етапи на шляху виділення державою земельної ділянки для культових споруд, та будівництва нового храму.
«Враховуючи, що священики є фахівцями в духовній сфері, а не в будівництві, то звісно, що такі семінари є дуже корисними в житті духовних осіб. Думаю, що багато священиків поїдуть додому з чіткою відповіддю на певні проблеми, та будуть більш обізнаними в ситуаціях пов’язаних з будівництвом нового храму», – завершуючи зазначив лектор.
Опісля зі словом до духовенства звернувся о. Олег Шепетяк, д-р. філософських наук, який представив лекцію на тему «Глобальні виклики християнству». Він зауважив, що статус християнства в Європі сьогодні кардинально змінюється. За його словами частково ці зміни вже відчутні, про те згодом, будуть відчутні ще більше. У доповіді священик звернув увагу на актуальні виклики, які сьогодні стоять перед Церквою. Опираючись на статистики він представив Українську Греко-Католицьку Церкву в порівнянні з іншими релігіями світу.
Після лекцій священики спільно служили Божественну Літургію, яку очолив митрофорний протоєрей о. Ігор Онишкевич, протопресвітер Київський.
В інші дні священики розважали над основними аспектами Стратегії-2020, які представив Координатор в Київській архиєпархії прот. Василь Чудійович.