Священик Київської архиєпархії став учасником Національної Спілки Письменників України

Цими днями стало відомо, що двох священиків УГКЦ прийняли до Національної Спілки Письменників України. Один із них: священник Київської архиєпархії о. Мелетій Батіг, ЧСВВ, який є довголітнім душпастирем парафії УГКЦ у місті Бар, що на Вінниччині.

Про це повідомляє сайт отців Василіян-Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Вони пишуть: «Правління Національної Спілки Письменників України (НСПУ) схвалило кандидатури отців: Климентія Стасіва, ЧСВВ та Мелетія Батога, ЧСВВ для вступу в організацію».

Отець Мелетій Батіг, ЧСВВ з 1995 року і дотепер провадить духовно-просвітницьку діяльність у місті Бар на Вінниччині. Почесний громадянин цього міста, де відновив Василіянський монастир з церквою. З його творчого доробку можна виокремити п’ятитомник «Місія в оповіданнях», двотомник «Горнило Божої любові», а також книги «Ювілейне паломництво» та «Апостольство хворих».

Отець Климентій Стасів, ЧСВВ набагато молодший від о. Мелетія прозаїк, перекладач та есеїст. У Василіянському чині о. Климентій був два роки ректором Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського у Золочеві, відтак генеральним директором видавництва «Місіонер» у Львові. Зараз служить у Червоноградському монастирі св. Юрія. Отець Климентій є автором трьох художньо-документальних книжок: «Вартовий Господнього світильника», «Місія високого слова. Василіянське книговидання: минуле, сучасне, майбутнє» та «Чернеча офіра Христові й Вітчизні». Як перекладач має у своєму доробку сім книг. Оригінальні та перекладні книги о. Климентія відзначені різними нагородами та дипломами.

До спілки, крім двох вже згаданих ієромонахів, належить також о. Василь Мендрунь, ЧСВВ – автор багатьох поетичних збірок та регент парафіяльного хору у Крехові.