Створено мирянсько-студентську раду Лицарів Колумба ім. Блаженнішого Любомира Гузара

30 травня 2019 року, при парафії Пресвятої Тройці УГКЦ села Княжичі, створено мирянсько-студентську раду Лицарів Колумба імені Блаженнішого Любомира Гузара.

«Це надзвичайна подія, вперше було створено семінарійно-мирянський осередок нашої спільноти. Це знакова подія, запам’ятайте цей день, бо від сьогодні ви члени найбільшої католицької чоловічої спільноти!», – зазначив Петро Галуга, скарбник української Ради Лицарів Колумба, у своїй привітальній промові до нових членів.

До спільноти Лицарів Колумба добровільно вирішили вступити сімнадцять семінаристів, один священик, який є префектом із навчальної частини в семінарії та п’ять парафіян. Семінарійна спільнота налічувала до цього вісім членів, серед яких і о. Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Це дало змогу створити одразу парафіяльну раду Лицарів Колумба.
Ініціація нових членів у цю спільноту згідно з давньою традицією відбувається таємно, і ніхто, крім дійсних лицарів, не мають права бути присутніми чи бачити як вона відбувається. Таємничість надає особливості та важливості. 23 нових лицарі отримали посвідки дійсних членів, значки логотипу спільноти, а також вервиці, що є нашими «мечами» у сучасному світі. «Молитва, постійний контакт із Богом – ті речі, які допоможуть здолати наших противників», – висловився духовний капелан осередку.
Важливими та основними принципами спільноти є: благодійність, єдність, братерство та патріотизм. Ці чотири принципи є немовби тими знаками, що показують головні напрямки спільноти. Але все ж виділяється благодійність, як одна з найважливіших діяльностей Лицарів Колумба.
Підсумовуючи, отець Петро Жук зазначив: «Від сьогодні ми маємо Раду Лицарів Колумба і в Княжичах! І невипадково покровителем нашого осередку буде Блаженніший Любомир, який, як і запросив Лицарів Колумба у 2005 в Україні, так і через 5 років після цього розпочав будівництво нашої семінарії».
Довідка. Спільнота Лицарів Колумба діє в Україні з ініціативи Блаженнішого Любомира Гузара. У 2013 році у Києві при Патріаршому соборі Воскресіння Христового була створена перша Рада Лицарів Колумба в Україні.

За матеріалами медіа-центру КТДС ім. арх. Гавриїла