Спогади про відновлення молитовного життя УГКЦ на Вінниччині

У цих днях греко-католики Вінниччини діляться спогадами про відновлення молитовного служіння на місійних теренах Київської Архиєпархії.UGCC_VinnytsyaЗокрема дописи зі світлинами у соціальних мережах опублікували на сторінці Парафії Покрова Пресвятої Богородиці та на сторінці парафії Святого Миколая села Щітки.

«Пригадаємо, що спочатку на цьому місці був вагончик, який «служив храмом»…, ще перед тим – крило літака – прихистком…», – йдеться в повідомленні.

З цієї нагоди у парафії звершили подячну Літургію, під час якої дякували Богу за всіх тих, хто на певній та надійній Основі будував і будує цей храм – тоді і тепер. У такий спосіб кожен ставав живою цеглиною для Божого Дому. «Дякуємо за єпископів, священників, мирян, молільників, працівників і жертводавців та всіх-всіх співробітників у Божому Винограднику».

Також у парафії звершили Панахиду за упокій всіх будівничих цього храму, які вже відійшли по Вічну Нагороду до Господа. «Особливо, – Владика Филимон Курчаба – приклад подиву гідного героїзму та самопожертви в підпіллі, а навесні 1989 року, вимагав в Москві легалізації УГКЦ».

Довідка:

Парафія Покрова Пресвятої Богородиці була заснована ще у далекому підпіллі, 1957 році, коли на терени Поділля приїжджає отець Григорій Мисак, ЧНІ.

– В 1993 році міська влада виділила земельну ділянку під забудову храму по вул. Київська,1, де на той час стояв літак.

– 30 травня 1993 року – відбулося освячення наріжного каменю і місця під будову храму Покрова Пресвятої Богородиці. Освячував Владика Филимон (Курчаба).

Спогади греко-католиків с. Щітки

Також своїми спогадами поділились у парафії Святого Миколая УГКЦ села Щітки: «Ніби вчора, владика Йосиф вперше приїхав до нас у с. Щітки. Відвідуючи новозасновану парафію Святого Миколая. «Владика всебічно підтримував і допомагав нам. На той час не було ні катехитичного класу, а тим більше храму. Але було найважливіше – благословення Боже і спільна праця. Від цієї зустрічі минуло 12 років».

Прес-служба Київської Архиєпархії

Якщо Ви бажаєте підтримати роботу медійних проєктів Церкви, то просимо Вас скласти пожертву скориставшись цією простою формою: https://bit.ly/2V9vVSw

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал