Співчуття Владики Йосифа Міляна з приводу смерті світлої пам’яті Віри Шевчук, мами Патріарха Святослава

З почуттям жалю та глибокого смутку я отримав звістку про упокій новопреставленої слуги Божої п. Віри Шевчук, мами Блаженнішого Патріарха Святослава. Її скромне життя, віра в Господа та вірність Українській Греко-Католицькій Церкві зродили достойного Патріарха Святослава, та ревного душпастиря о. Всеволода. За свого життя новопреставленна Віра не збирала собі скарбів на землі. Її багатством була любов до сім’ї, у якій виховала синів, що віддали своє життя на служіння Богу й Церкві.

Свого часу до Дня матері від нашого Патріарха прозвучали такі слова: «Мама — це слово, яке кожній людині вселяє оптимізм і надію. Саме мама є тою, хто безнастанно чуває над життям, віддає своїй дитині усе, що вона має, що вона вміє і що може». Сьогодні з вдячністю усвідомлюємо, що світлої пам’яті п. Віра Шевчук, зродила нашій Церкві оптимізм і надію на краще майбутнє. Це її любов до Бога зігрівала серце УГКЦ в часі підпілля, коли двері приватної оселі були відчинені для священників, які приходили, щоб у родинному домі Шевчуків звершувати Божественну Літургію. Це через її жертву наша Церква стала багатшою двома покликаннями, які сьогодні приносять нові та нові плоди її віри у цьому житті.

Ваше Блаженство Святославе, Всесвітліший о. Всеволоде, Високоповажний Пане Юрію, уся скорботна родина! Прийміть щирі вирази співчуття від духовенства та вірних Київської Архиєпархії. Разом з Вами сьогодні в молитві дякуємо Богові за дар життя Вашої мами та коханої дружини. У надії та у молитві проводжаємо її сьогодні до вічності – в обійми вдячного Бога. Нехай Милосердний Господь винагородить її вічними благами за всі видимі та невидимі плоди її любові до Бога та Церкви. Вічна пам’ять!

+Йосиф Мілян

Єпископ-помічник Київської Архиєпархії