Спільнота “Матері у молитві” парафії св. Миколи Доброго на Подолі відсвяткувала 15-ліття діяльності

17 грудня 2018 року минуло 15 років від створення молитовної групи «Матері в молитві», що діє у церкві св. Миколи Доброго на Подолі в Києві. З цієї нагоди у храмі св. Миколи Доброго відбулися урочисті святкування.

Урочисту Божественну Літургію відправив канцлер Київської Архиєпархії УГКЦ, о. Василь Чудійович, у співслужінні із о. Романом Сиротичем та д. Рустемом Багудіновим. На Літургію були запрошені представниці молитовних груп «Матері в молитві» Київської Архиєпархії УГКЦ, що діють при Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, церкві св. Миколи Чудотворця (Аскольдова могила), храмі св. Василія Великого (Львівська площа), каплиці св. Архистратига Михаїла (Майдан Незалежності), каплиці св. Бориса і Гліба (Позняки).

Під час літургійної проповіді о. Василь Чудійович привітав учасниць молитовної групи церкви Миколи Доброго із святом та наголосив про важливість такого молитовного об`єднання для церкви і громади міста в цілому. Адже для нашого суспільства вкрай важлива молитва не тільки за своє благополуччя, але й за Божий супровід всього українського народу: дітей та молоді, неповносправних і хворих, сиріт та безпритульних. Особливо актуальною на сьогодні є молитва за мир та спокій в Україні. Для матерів у молитві вкрай важливі дві речі: молитва і милосердя до ближнього, – наголосив о. Василь. А проявлення милосердя є “молитвою в дії”, адже навколо нас стільки потребуючих: людей похилого віку, сиріт, хворих, тих, які втратили житло, рідних і змушені залишити свої домівки та починати життя заново. Таким людям вкрай необхідне співчуття, розрада, живе спілкування навіть більше, ніж матеріальна допомога. По завершенню Літургії отець Василь поблагословив усіх учасниць спільнот Київської Архиєпархії УГКЦ та побажав їм многих і благих літ у їхньому вкрай важливому служінні.

Продовжив свято вишгородський міський хор «Коралі». Учасниці хору розпочали виступ із молитви «Отче наш». Далі пролунав кант 15 століття «Через поле широкоє», пісні «Люляй, люляй, мій синочку», «Боже, Ти край наш хорони», молитва «У царстві Твоїм». Керівник хору, Оксана Твердушко, із вдячністю згадала, що хор «Коралі» створила пані Леся Потіцька у 1993 році, а наступного року хор святкуватиме своє 25-річчя. Сестра Януарія сердечно подякувала учасницям хору за виступ і запросила їх та усіх присутніх на святкову трапезу, під час якої було переглянуто відеофільми, презентації про діяльність молитовної групи «Матері в молитві» церкви Миколи Доброго, відбулося дружнє спілкування членкинь.

Після трапези розпочалася чергова молитовна зустріч «Матерів у молитві», яку провела сестра Януарія Ісик, ЧСВВ. Присутні молилися за мир і спокій в Україні, за збереження життя ненароджених дітей, за звільнення від алкогольної та наркотичної залежності та за всіх тих, хто конче потребує молитви. На завершення зустрічі сестра Януарія наголосила про важливість постійної молитви для матерів, порівнявши членкинь із пророчицею Анною, яка «постійно перебувала у храмі».

Прес-служба Київської Архиєпархії

за матеріалами ФБ-сторінки