«Sobor.Help – це приклад соціальної відповідальності парохіяльної спільноти у Патріаршому Соборі», – о. Роман Сиротич

«У Патріаршому Соборі Воскресіння Христового парохіяльною спільнотою Виноградних засновано соціальну ініціативу Sobor.Help, мета якої полягає в допомозі під час пандемії коронавірусу найбільш потребуючим вірним парафії Патріаршого Собору Воскресіння Христового і не тільки. Вже впродовж місяця соціальною допомогою охоплено багато людей», – повідомляє о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії.

Пандемія COVID-19 стала серйозним викликом для всього населення України, а найбільше для таких вразливих категорій, як: літні люди, люди з інвалідністю, малозабезпечені та безробітні. Усвідомлюючи всю критичність ситуації, Спільнотою Патріаршого Собору Воскресіння Христового «Виноградник» було засновано соціальну ініціативу Sobor.Help, щоб люди в потребі відчули як Господь піклується про них. Учасники соціальної ініціативи Sobor.Help допомагають з придбанням і доставкою продуктів, засобів гігієни, а навіть медикаментів. Проминув практично місяць з моменту створення ініціативи. Хотілось би подякувати всім учасникам і підвести перші підсумки цього прекрасного волонтерського служіння.

За місяць діяльності командою Sobor.Help було опрацьовано близько 40 звернень, надано допомогу 50 людям, серед яких: 10 пенсіонерів, 15 людей з інвалідністю, 15 малозабезпечених та безробітних, а також 10 дітей.

Переважну більшість звернень отримували від людей, які перебували не лише на самоізоляції, але й в скрутному фінансовому стані. Так, для прикладу, звернулась Марина Сергіївна – самотня 71-річна жінка, яка немає родичів в м. Києві, а через хворобу ще й втратила роботу. Або ж Тетяна – одинока мама, яка має двох дітей, але не може знайти роботу, а всі заощадження витратила напередодні на поховання бабусі.

«Кожна історія складна і по-особливому торкалася наших сердець. Дуже приємно було чути щирі слова вдячності. Дехто зазначав, що навіть не очікував, що є такі люди, які так допомагають. Надзвичайно потішили нас слова 5-річного хлопчика про те, що йому Бог приніс цукерки. І всі дякували Богу! Ми також дякуємо Господу за можливість послужити в такий спосіб!», – говорить заступник лідера служіння Анна Рашко.

«Ці добрі справи стали можливими, насамперед, завдяки нашим жертводавцям. За час служіння ми відчули потужну підтримку вірних парафії Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ у м. Києві. Загальна зібрана сума склала більше 25 000 грн.! Щиро дякуємо за кожну пожертву! Храни, Боже, наших жертводавців!», –  говорить лідер соціальної ініціативи Андрій Єрмоленко.

Особливо важливим для реалізації соціальної ініціативи було формування команди добровільних помічників. Всього на заклик спільноти «Виноградник» відгукнулося біля 20 волонтерів, які і стали «руками» проекту! Волонтери активно долучаються до спілкування в call-центрі, замовлення та придбання продуктів і медикаментів, пішої та авто доставки. Крім цього, протягом 2-х тижнів волонтери на авто допомагають БФ «Карітас-Київ» в розвезенні продуктових наборів для самотніх потребуючих людей літнього віку та осіб з інвалідністю.

«Дещо за кадром залишаються організаційні, інформаційні та комунікаційні заходи, які здійснює наша Рада Sobor.Help – всього 5 чоловік. Ми повністю присвятили свій час і сили для того, щоб ця соціальна ініціатива існувала і була ефективною. Надихає і наставляє у всьому наш духівник – отець Андрій Нагірняк! Дякуємо нашій Раді та отцю Андрію! Нехай Бог береже кожного з нас!», – розповідає заступник лідера служіння Анна Рашко.

«Разом із тим, команда Sobor.Help зіштовхується із певними труднощами. Звернень стає все більше, а ми, однак, свідомі, що є обмеженими у фінансових та інших матеріальних ресурсах. Тому, якщо і Ви не байдужі і хочете разом з нами послужити на славу Божу – долучайтесь до нашої ініціативи – фінансово чи волонтерською працею», – говорить заступник лідера служіння Анна Рашко.

«Соціальна ініціатива Sobor.Help – це приклад втілення віри і її вияву, це прояв милосердя в дусі Христового Євангелія. Наші парафії швидко дозрівають і показують себе зі сторони дуже свідомих спільнот. Взаємодопомога найбільш потребуючим під час пандемії є вкрай необхідною умовою для збереження правдивої місії Церкви. Учасники Спільноти дуже швидко зорієнтувалася в сучасній ситуації  та запропонували свою допомогу усім, хто має потреби або хоче долучитись до нового служіння для запобігання поширення коронавірусу. Від щирого серця дякую усім волонтерам, хто зміг пожертвувати власний час та зусилля для надання допомоги в часі карантину. Запрошую інші Спільноти та громади до подібних виявів християнського милосердя і соціального служіння», – підсумовує о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії.

Пресслужба Карітас Київ