Слова скорботи Владики Йосифа Міляна з приводу смерті батька Протоєрея Тараса Валаха

Звичайно, у цьому світі не всі стають президентами, прим’єр міністрами, чи навіть мерами. Кожна людина має своє покликання. Жінка покликана бути матір’ю, а чоловік батьком. Кожна велика інвестиція людського життя, яка походить від великого інвестора – Бога, має принести у цей світ ще більше світла та збагатити його. Тому, кожна людина покликана творити Боже Царство тут, на землі. Воно твориться великими зусиллями, власною терпеливістю, примножується любов’ю, та милосердям. Мабуть, людське щастя не вимірюється ні посадами, ані почестями, але тим, наскільки людина здатна використати те, що Бог дав у ціле її їство.

Сьогодні, уся Київська Архиєпархія солідаризується з Протоєреєм Тарасом Валахом, який цими днями у земному житті прощається із своїм Батьком, новпредставленним слугою Божим Мирославом Валахом.

Скорблячи із о. Тарасом і Його родиною, сьогодні у відчутті смутку хочемо висловити своє співчуття і солідарність в молитві за душу покійного. Якщо він у цьому житті ще щось не зробив, або щось йому не вдалося, щоб Господь Бог простив йому усі прогрішення вільні і невільні, та щоб прийняв його душу до Свого Царства.

Вік 72 роки, у якому новпредставлений Слуга Божий Мирослав залишає цей світ, ще не є найвищий. Він міг би ще багато у цьому світі зробити. Міг би тішитися своїми дітьми, зростом внуків, утвердженням своєї Церкви і держави. Однак мабуть Бог Його покликав в той час, коли він дозрів до Царства Небесного. До переходу в обійми Бога, до вічності.

Ми переконані, що виховати в родині священника, це своєрідний депозит віри саме для Божого Царства і для Христової Церкви. Бо священником не стає людина, яка завершила семінарію, чи яка отримала юрисдикцію на парафію. Священник як новий колос доброї родючої сім’ї народжується в родині, і там найперше формується. Тому нехай Бог прийме немов жертву новопредставленного Слуги Божого Мирослава, священнство його сина, як свідоцтво того, що він був добрим батьком і добрим християнином. Адже новпредставленний Мирослав умів добре жити, і засвідчив це тим, що на ґрунті діл його життя становився Христовий священник.

Нехай спочиває з Богом!

+ Йосиф Мілян