«Професія адвокатури через призму морально-етичних засад має служити загальному добру людини», – Владика Йосиф до адвокатів

«У покликанні людини, яка виконує певне служіння через свою фаховість, дуже важливо не втратити зв’язку з найвищим Добром – Господом Богом. Саме Він дає кожному з нас можливість адекватно реагувати на виклики свого служіння та свого фаху. Особливо так є у випадку правничих професій», – про це з нагоди Дня адвокатури говорив Владика Йосиф Мілян під час зустрічі із членами адвокатського об’єднання «Virtus», які цього дня завітали до Єпископа, щоб привітати Його зі Святом Миколая та просити Архиєрейсього благословення у їхній праці.

Під час зустріч Владика зокрема зазначив, що судді та адвокати часто приймають дуже важкі та важливі рішення: «Через призму морально-етичних засад їхні таланти мають служити загальному добру людини. Слово адвокатури має служити людині, яка перебуває в позиції презумпції невинуватості, де ще згідно карного кодексу немає доказової бази її вини», – зауважив Владика.

Ведучи далі Єпископ зазначив, що до дня адвокатури, який в Україні відзначаємо в День Святого Миколая, є слушним приклад, який навів Папа Франциск звертаючись у Ватикані до юристів: «Вершити правосуддя – це молитва й посвята Богові», – про це йдеться в публікації новин Ватикану. Відтак Владика зауважив, що Святіший Отець звернув увагу на постать 38-річного Розаріо Ліватіно, вбитого мафією, коли він прямував на роботу до суду. За словами Папи, цей молодий сицилійський суддя був «мучеником справедливості й непрямо, мучеником за віру». Папа Франциск наголосив, що Розаріо, є прикладом для всіх, хто виконує нелегку працю суддів та інших правничих професій.

Опісля Владика Йосиф зауважив, що цей святий є прикладом людини, яка втратила життя через свої чесні морально-етичні підходи до своєї посади та свого обов’язку: «Це яскравий приклад до наслідування. Це  є глибокий натяк, того, що у світі не перевелися люди, які віддані народу і Церкві, бо  Церква там де народ, який пробує жити Словом Божим і Божими заповідями. Серед них судді, адвокати, правники, ті які займаються різними юридичними справами», – наголосив Архиєрей.

У свою чергу Пан Олег Стус, Старший Партнер адвокатського об’єднання «Віртус» від імені присутніх висловив щиру подяку Владиці Йосифу Міляну за теплу гостину в Його резиденції: «Склад і колектив нашого адвокатського об’єднання вдячні Вам за отримані дарунки, а передусім за добре, мудре, змістовне та глибоке слово. Нам дуже цінні Ваші настанови для подальшої плідної роботи в правовому полі на славу Божу і благо людей, які потребують належного і якісного адвокатського захисту в різного роду правничих питаннях», – наголосив адвокат.

На завершення зустрічі Архиєрей побажав адвокатському об’єднанню Віртус як юридичному раднику Київської Архиєпархії, і надалі підтримувати плідну співпрацю в усіх наявних та потенційних питаннях Української Греко-Католицької Церкви та її вірних. Владика запевнив гостей у своїй молитві та в духовній підтримці, а також уділив благословення.

При зустрічі також було проведено окремі обговорення з наявних юридичних питань Київської Архиєпархії та вибудувано алгоритм організаційно-правових дій на майбутнє.

Прес-служба Київської Архиєпархії

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал