Представники Київської архиєпархії взяли участь у першому модулі для підвищення рівня соціальної відповідальності

Представники Київської архиєпархії, у днях 5-8 лютого 2018 року, у Брюховичах, що неподалік Львова, вивчали етапи підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні.Нагадаємо, що дане навчання відбулося у рамках «Студій живої парафії» за реалізації Львівської освітньої фундації, в рамках програми Карітасу України. В такий спосіб у протпресвітерствах Київської архиєпархії розвивають та втілюють стратегію Соціального служіння УГКЦ. У цьому курсі взяли участь представники з різних регіонів України. Під час навчання вони вивчали проблемами та потенціали громад, навчалися правильно адмініструвати, працювати з волонтерами та визначати цільові групи.

Зазначимо також, що даний курс складається з трьох модулів, з яких наступні будуть проведені в березні та квітні поточного року. Під час першого модулю зокрема вивчали волонтерський менеджмент та основи створення волонтерських програм. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив о. Андрій Боднарук, – учасник курсу: “Про волонтерський рух сьогодні говорять чимало позитивів. Добре знаємо, що волонтери зробили великий внесок у розвиток нашої держави. Майдан, війна, АТО, допомога вимушено переселеним особам…. Список довгий…. Правда така, що волонтер – це шляхетна людина, яка готова творити добро”, – написав священик.

Окрім цього учасники курсу вивчали проблеми та потенціал громади, навчалися правильно адмініструвати, працювати з волонтерами та визначати цільові групи. У рамках навчання учасники також набиралися практичного досвіду, відвідуючи вже розвинуті соціальні осередки. Відтак вони побували неподалік Дрогобича у соціальних центрах «Наша хата» для бездомних людей і «Назарет», де відбувається реабілітація від алкогольної, наркотичної та азартної залежності. Окрім цього у Дрогобичі вони відвідали християнське кафе «Витанія», яке провадить Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. Останнім пунктом денного виїзду стала парафія Блаженного Миколая Чарнецького у місті Золочів, при якій успішно розвивається парафіяльний «Карітас-Золочів».

Як розповідають учасники, цікаво було дізнатись, що при парафії є благодійний ресторан, соляна кімната, та соціальний басейн. Окрім цього у парафії виробляють декоративні свічки, і печуть хліб.

Останній день (як і кожен) студій розпочали Божественною Літургією, після якої навчалися представляти свої ідеї та втілювати соціальні проекти. Завершили перший чотирьохденний модуль пам’ятним спільним фото: “Радісні обличчя, цього фото говорять про те, що ми дуже вдячні організаторам: Львівській освітній фундації та Caritas Ukraine за ці яскраві дні нашого життя. Ми навчились не тільки ефективно вивчати ідеї, чи їх втілювати. Ми здружилися та навчилися обмінюватися ДОБРОМ!”, – написали у фейсбук сторінці Соціальне служіння Київської архиєпархії.