Представники Канадсько-Української Фундації оцінили стан Патріаршого Собору

20 травня 2015 року Патріарший Собор Воскресіння Христового відвідали представники Канадсько-Української фундації, які на власні очі побачили тріщини, що розходяться по цілому периметрі головної святині Української Греко-Католицької Церкви.
IMG_2298

Високоповажні гості, серед яких Голова Канадсько-Української Фундації (КУФ) Віктор Гетьманчук, член місії КУФ Богдан Чернявський, директор Представництва Світового Конґресу Українців (СКУ) Сергій Касянчук, висловили глибоке занепокоєння станом храму та закликали провести незалежну міжнародну юридичну та технічну експертизу.
«Прибувши до Києва я не сподівався, що побачу Патріарший Собор – нову будову, в такому стані. Я мушу, як інженер, дослідити причину того, що побачив і дати раду як це направити, бо сьогодні це вказує на поважну загрозу» – виявив своє занепокоєння Голова Канадсько-Української Фундації п. Віктор Гетьманчук.
IMG_2285
У свою чергу уповноважений представник УГКЦ Василь Букатюк наголосив, що тріщини у храмі почали з’являтися з початком скандального будівництва нового житлового комплексу неподалік Патріаршого Собору.
«Вони появилися з початком будівництва новобудови. А саме тоді, коли вони розбивали площадку під забудову. Тріщини проявляються з кожним разом все більше і більше. Думаю, що ще проявлятимуться далі поки триватиме дане будівництво.» – сказав п. Василь.
IMG_2289
Як відомо, скандальне будівництво триває уже понад рік – в одній з веж вже звели чотирнадцять поверхів.
Місцеві мешканці неодноразово влаштовували акції протесту на будівництві. Люди палили шини. Під час одного з протестів проти новобудови, один з правохоронців отримав поранення.
Активісти і місцеві мешканці наголошують: будівництво ведеться з поважними порушеннями.
Зазначимо також, що мер столиці, Віталій Кличко просив прокуратуру перевірити документи на будівництво на Микільській Слобідці. Та попри це все будівництва не зупиняли довгий час.

IMG_2278