«Покаяння – це крок назустріч Божій любові», – о. Петро Жук під час третьої онлайн реколекційної науки

«Час Великого посту Святі Отці назвали весною душі. Бо як в природі підіймається температура, яка заставляє оживити дерева, траву та землю, так піст підіймаючи градус духовного життя, застановляє задуматись над своїми вчинками», – про це говорив о. Петро Жук, під час третьої онлайн реколекційної науки до вірних Київської Архиєпархії.

Під час духовної науки о. Петро закликав кожного подивитись на поставу двох євангельських людей: поважного фарисея і грішника митаря.

Реколектант зазначив, що Євангеліє показує нам, що з храму оправданим виходить лише митар. «Слухачі цієї притчі, мабуть, очікували, що прикладом стане фарисей. Представники цієї касти «ревнителів» ставили закон вище всього у своєму житті. Вони пробували згідно з того закону жити та дуже часто через це спотикалися. Часами те, що було важливе вони відкладали, а зосереджувалися над другорядному. Проблема фарисея у тому, що він приходить і поводитися в храмі, як людина повновладна. Стає спереду храму і в молитві звертає свій погляд в кінець храму. Його зір не зосереджений на Бозі, а на грішнику-митарю, який навколішки стоїть у притворі цього ж храму. У молитві стоячи перед лицем Бога, фарисай не бачить Самого Бога. Це є приклад молитви, яка не привела до покаяння», – зауважив душпастир.

Читайте також: «Нехай ці реколекції спонукають та мотивують прожити Великий піст в дорозі до Воскресіння через гору Голготу», – о. Петро Жук

Звертаючи увагу на особу грішного митаря, священник зауважив, що ця постава показує нам його недостойність стояти посередині храму. «Він користається нагодою стояти бодай в кінці храму. Навіть не вважав за достойним стояти перед Богом. Тому впав на коліна і промовляв молитву: «Боже милостивий будь мені грішному». Митар бувши в кінці храму, вдивлявся у милосердя Боже, кликав до самого Бога про милосердя і прощення. Він був чесний зі собою, не фальшував перед Богом, перед собою і перед іншими. Це образ покаяння, тому він повертається до свого дому виправданим. Покаяння – це завжди крок назустріч Божій любові, покаяння – це скористатися з Божої любові в нашому житті», – наголосив ректор духовної семінарії.

Читайте також: «Зустрівшись з Богом ми можемо тільки здобути», – о. Петро Жук, під час другого дня онлайн реколекцій

Щоб зрозуміти сутність покаяння, о. Петро визначив етимологію двох слів. За його словами єврейське слово «Шум», говорить про покаяння, як про повернення в іншу сторону. Євреї казали, якщо людина хоче покаятися, навернутися, вона має в житті змінити свій напрямок руху. Інше слово – грецьке «Метаноя», вказує на переміну мислення, на переміну поглядів. Коли зіставимо ці два поняття: зміна руху і зміна мислення, тоді зрозуміємо, що означає цілісно покаятися. «Часом бракує сил здійснити обидві зміни, але пам’ятаймо, що перед дверима нашого серця стоїть Господь, стукає та тільки чекає, щоб відкрилися двері твого серця. Коли насмілимося Його запросити, тоді Він увійде і дасть сили здійснити покаяння. Пам’ятаймо, що де є наш скарб там і буде наше серце», – завершив реколектант.

Пресслужба Київської Архиєпархії

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал

Якщо Ви бажаєте підтримати роботу медійних проєктів Церкви, то просимо Вас скласти пожертву скориставшись цією простою формою: https://bit.ly/2V9vVSw