Патріарх УГКЦ провів зустріч з духовенством Київської архиєпархії

21 березня 2016 р., Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в Зарічанах, що на Житомирщині, відвідав священиків та дияконів Київської архиєпархії УГКЦ, які розпочали там чотириденні Великопостні реколекції.

Реколекції УГКЦ Патріарх Житомир

Блаженніший Святослав ШевчукЗвертаючись до духовенства Патріарх звернув їх увагу на виклики, які стоять сьогодні перед священиком та кожним християнином. Відтак Глава УГКЦ говорив про корупцію, новий суспільний договір, та дії Церкви щодо гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні.

Говорячи про корупцію Блаженніший Святослав зауважив, що ми бачимо це явище як гріх, такий самий як крадіж. Тому за словами Предстоятеля наша Церква поборюватиме його у форматі Святої Тайни Сповіді. «Дуже важливо усім нам – духовним отцям, добре розуміти важливість цієї проблеми. Нам потрібно бути свідомими того, що Великим згіршенням сьогодні для суспільства є те, що саме християни у своєму сумлінні не відчувають цього гріха», – наголосив Верховний Архиєрей.

Ведучи далі Предстоятель пригадав, що Українська Греко-Католицька Церква ніколи не стояла мовчки супроти гріха корупції. Відтак розповів про нещодавнє звернення Всеукраїнської Ради Церков, в якому було зазначено, що ті самі корупційні схеми, які за попередньої влади зруйнували інституцію державної влади, існують по сьогоднішній день і продовжують нищити наше суспільство: «Тому очевидно, – як розповів Глава УГКЦ, що ті люди, які свідомо і добровільно продовжують і захищають ці схеми, вони чинять тяжкий гріх проти українського суспільства, проти нас з вами та нашої держави. Ми не маємо права на це мовчати! Церква про це має обов’язок говорити до сумління своїх вірних і пояснювати в чому полягає зло цього виду гріха».

Розповідаючи священикам про Новий суспільний договір, Глав УГКЦ зауважив, що за останній рік в нашому суспільстві відбулася одна зміна, яку ми маємо добре зрозуміти: «Про ці зміни можна багато говорити. Суспільство стало до нас набагато вимогливішим, все те, що вимагають від влади – прозорість, чесність, слово і діло, – те саме і вимагають від осіб духовних», – наголосив Патріарх. «За той останній період часу, – продовжив Він, багато хто почав говорити про новий суспільний договір в Україні. Це означає, що суспільство після Майдану вважає, що той суспільний договір між владою і народом, який заіснував після розвалу Радянського союзу, сьогодні не дійсний. Бо на Майдані влада почала стріляти до свого народу. Криза цих стосунків, – зазначив Предстоятель, стає, що раз болючішою. Тому актуальним сьогодні є питання про новий суспільний договір. Появляється запитання, яка роль Церкви в цьому?. Відповідаючи на це запитання, – пояснив Патріарх, Церква мусить проектувати вічний Божий Закон, який би став основою нового типу поведінки і будівництва стосунків між людьми в українській державі і стосунків між громадою, суспільством і державою. Йдеться про новий кодекс поведінки», – уточнив Глава УГКЦ.

На останок Патріарх розповів духовенству про виклики перед Церквою щодо гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні. Предстоятель зазначив, що священик на своїй території повинен знати в лице кожного постраждалого: «Ми, як Українська Греко-Католицька Церква, маємо співпрацювати з гуманітарними місіями, які в різний спосіб допомагають скривдженим людям в Україні»,.

Під час зустрічі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з духовенством Київської архипархії, усі священики могли задати Патріархові своє запитанні, та особисто поспілкуватись з Предстоятелем.

На завершення Блаженніший Святослав побажав духовенству вдалого часу реколекцій, ласки Духа Святого і щоб вертались додому оживленні на духу та з ще більшою ревністю приступали до пастирського служіння.