Папа Франциск висловив вдячність і визнання ліквідаторам Чорнобильської катастрофи

У середу, 20 квітня, Святіший Отець Франциск прийняв на генеральній аудієнції ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції з України та Білорусі з нагоди 30-х роковин цієї соціально-екологічної мегакатастрофи.

u_vatykani_-_big

У вітальному слові Папа висловив їм вдячність та визнання. Вселенський Архиєрей підкреслив значення різних ініціатив, спрямованих на подолання наслідків Чорнобиля і полегшення страждань потерпілих, а також пообіцяв молитовну підтримку всім жертвам цього атомного лиха глобальних масштабів. «Знову підносячи молитви за жертв цієї катастрофи, висловлюємо вдячність рятівникам та визнання всіх ініціатив, що мали б полегшити їх страждання і виправити завдану шкоду», – сказав Святіший Отець.

Духовне паломництво до Рима української групи організували Міжнародний освітній центр IBB Dortmund cпільно з Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви та Чорнобильською історичною майстернею за підтримки Римо-Католицької Церкви в Україні.

У четвер, 21 квітня, у папській базиліці Санта Марія Маджоре відбудеться панахида за упокій душ загиблих ліквідаторів та всіх жертв Чорнобильської катастрофи, а також зустріч паломників з Папською радою «Справедливість і мир».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екологі