Паломницький цент Апостола Андрія запрошує у паломництво до Меджугор’є

Паломницький центр Святого Апостола Андрія запрошує у паломництво до Меджугор’є, яке відбудеться у днях 12–17 жовтня.

Невеличке хорватське селище в Боснії, яке розташоване біля підніжжя двох гір – Крживаца і Подбрдо, звідки його назва Меджугор’є, на початку 80-х років стало місцем об’явлення Пресвятої Богородиці і за кілька десятків років перетворилося в одну з найвідоміших і найвідвідуваніших святинь світу. Саме тут 24 червня 1981 року, у свято св. Йоана Хрестителя четверо підлітків, що вийшли погуляти на околицю села, побачили сяючу жіночу постать з дитиною на руках. На другий день на цьому ж місці світла Панна відкрила дітям (тоді їх було вже шестеро) своє ім’я: «Я – Благословенна Діва Марія, Матір Ісуса». З того часу Пресвята Богородиця продовжує відвідувати візіонерів до сьогоднішнього дня. Тобто об’явлення тривають, і це робить Меджугор’є унікальною святинею. Із 1987 року об’явлення Діви Марії відбуваються щомісяця, 25 числа. Декого з візіонерів Діва Марія відвідує щодня. Божа Мати відкриває їм таємниці, що стосуються їхнього власного життя, життя парафії, до якої вони належать, та цілого світу, «усіх людей, що прагнуть іти дорогою святості», – як висловилася сама Божа Мати.

Програма паломництва

День 1

Виїзд зі Львова

Проходження україно-угорського кордону.

Нічний переїзд до Хорватії.

День 2

Прибуття до Меджугор’я у Боснії і Герцеговині.

Піст на хлібі та воді.

Поселення в готель.

Обідовечеря.

Оглядова екскурсія з розповіддю про Меджугор’є.

Відвідування церкви Св. Якова, мироточивого Хреста та могили отця Славка Барбаріча.

Екскурсія по Меджугор’ї.

Ночівля в готелі.

День 3

Меджугор’є

Сходження на гору Кріжавец*.

Хресна дорога.

Сніданок.

Зустріч з Патріком і Ненсі**.

Обідовечеря.

Молитва біля мироточивого хреста та могили о. Славка Барбаріча.

Вечірня молитовна програма.

Ночівля у готелі.

*Гора Кріжевацї височить над Меджугор’єм. На її вершині споруджений хрест в пам’ять про 1900-ліття розп’яття Ісуса Христа. З 1934 року тут правиться Служба Божа у першу неділю після Різдва Богородиці (свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього). На цій горі паломники (індивідуально та групами) здійснюють Хресну дорогу, переходячи від стації до стації, а на самій вершині мають змогу побути наодинці в тиші перед Богом. Кріжевиц став Голгофою Меджугор’я.

**Канадець Патрік працював мийником та продавцем машин, потім — менеджером, генеральним менеджером і, врешті, став власником мільярдного автомобільного бізнесу. Його життя було насичене алкоголем та жінками. Після другого розлучення Патрік зустрів Ненсі, яка була адвокатом. Вони одружилися, повінчалися і зрозуміли, що їхнє життя не варте нічого, якщо в ньому немає Бога. Патрік прийняв рішення про переїзд в  Меджугор’є. Основним проектом його життя стало будівництво замку Марії для священників, монахів і паломників.

День 4

Сніданок.

Сходження на гору Подбрдо**.

Молитва на вервиці.

Вечірня молитовна програма.

Ночівля у готелі.

*Факультативно пропонуємо екскурсію до водоспаду Кравіца. Вартість – 7 €.

**Подбрдо – так називають це місце, що у селі Б’яковічі, де візіонери вперше побачили Богородицю – Царицю Миру. З того часу тут збираються прочани, щоб разом молитися на вервиці. Біля підніжжя Подбрдо – гори об’явлень, знаходиться “Голубий Хрест”, де з 4 липня 1982 р. збираються молитовні групи.

День 5

Виселення з готелю.

Виїзд до Львова.

День 6

Повернення до Львова.

Ціна включає: проживання в готелі, сніданки та обіди згідно програми, трансфер автобусом на весь час перебування, супровід священника, та керівника групи. Базове медичне страхування.

У вартість не входить: медичне страхування з покриттям COVID-19, ПЛР – тест на коронавірус ( COVID-19), екскурсії згідно програми – 5-10 євро; приватні витрати.

Можливе одномісне поселення за додаткову оплату