«Немає жодних виправдань для тих, хто відмовляється єднатися в ім’я спільного блага народу», – Глава УГКЦ на Володимирській гірці

Сьогодні за покликом князя Володимира до цього єднання є покликані всі громадяни України. Незалежно від конфесії, від релігії, якою мовою послуговуються, до якої політичної партії належать. Це єднання в ім’я спільного блага нашого народу є імперативом громадянського сумління.

Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 28 липня – у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира, беручи участь у державних заходах відзначення 1030-річчя Хрещення Руси-України за участі Президента України, членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, делегації Вселенського Патріархату та членів уряду України.

У своєму слові до присутніх Предстоятель насамперед привітав усіх в імені всієї повноти Української Греко-Католицької Церкви – спадкоємиці Володимирового Хрещення, вірні якої сьогодні живуть в Україні та по всіх континентах світу.

Блаженніший наголосив, що цього року ми як ніколи повинні побачити шлях нашого просвітителя і хрестителя, рівноапостольного князя Володимира. «Ми бачимо, що його дорога до Хрещення – це була дорога пошуку єдності і сили Київської держави, дорога до об’єднання різних слов’янських племен у єдиний Божий народ. Там, біля стін Херсонесу, він побачив Боже світло. Йому було об’явлено, що джерелом єдності, яку він шукає, є особа Бога Отця. Наріжним каменем цієї єдності, на якому можна збудувати Київську державу, є Господь наш Ісус Христос. Тою силою, яка дає можливість бути єдиними, силою сопричастя і єдності, є Дух Святий. І ось він приймає Хрещення в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа», – сказав Глава УГКЦ.

Молитва князя Володимира, вважає духовний лідер греко-католиків, його пошук, дар Хрещення для нашого народу є дорогою і даром єдності.

Архиєрей відзначив, що сьогодні в історичних обставинах цей найбільший національний скарб, скарб християнської віри може бути перекладений у двох дієсловах: єдність і єднання.

«Ми розуміємо, що об’єднання всього людського роду у єдиній святій апостольській Церкві – це є діло Боже. Тому християни сьогодні так моляться за єдність між собою. Єдність, яка засновується на тому, що православні, католики, протестанти всі є охрещені в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Церква є таїнством єднання усього людського роду», – переконує Предстоятель.

«Справа об’єднання Церков є справою Божою, – переконує Блаженніший Святослав. – І Він визначає нам часи, способи, можливості до пошуку єдності всіх християн. Особливо єдності спадкоємців Володимирового Хрещення. Тому ми сьогодні молимося до триєдиного Бога про єдність між віруючими у Нього».

Є і другий заклик. «Це заклик до єднання. Сьогодні за покликом князя Володимира до цього єднання є покликані всі громадяни України, незалежно від конфесії, від релігії, якою мовою послуговуються, до якої політичної партії належать. Це єднання в ім’я спільного блага нашого народу є імперативом громадянського сумління. Немає жодних перешкод чи виправдань для тих, хто відмовляється єднатися в ім’я своєї держави. Прикладом такого єднання була пережита нами Революція гідності. Прикладом солідарності народу є сьогоднішня наша борня», – наголосив Глава УГКЦ.

Тому в цей день звучить молитва і заклик. «Молитва до Бога про об’єднання усіх дітей Київської Церкви і заклик до всіх громадян України єднатися і ставити спільне благо найвищим пріоритетом у сьогоднішньому історичному моменті. В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай», – додав насамкінець Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ