На парафії УГКЦ у Вишневому відбулись великопісні реколекції

З 23 по 24 березня 2019 року, на парафії св. Анни м. Вишневе відбулися великопісні реколекції під проводом бібліста о. Романа Островського, доктора біблійного богослов’я, префекта з навчальної частини й викладача Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

В перший день духовних наук о. Роман запропонував поміркувати над двома книгами Старого Завіту: «Проповідник» (Еклезіаст) і «Пісня пісень». Книга «Проповіник» написана в ІІІ ст. до Христа. Її автор переймається долею Ізраїльського народу, який перебував під культурним впливом іноземців (греків). Він дуже щирий і місцями гострий – піддає сумніву різні авторитети. У книзі дуже часто випливає мотив марноти в світі. Книга може здаватися песимістичною, але за цим є глибше послання: потрібно шукати Господа і миру в серці.

Книга «Пісня пісень» є набагато оптимістичнішою. Це поетична книга, яка оспівує любов між Молодою і Молодим. Її можливим автором є цар Соломон. В книзі практично не згадується Бог. Проте вона має прихований зміст: через любов до іншого ми пізнаємо Бога. Тут прекрасно оспівано природу, цей опис має нам нагадати про Едемський сад.

В другий день наук, реколектант зосередився над Книгою пророка Єремії та над значенням Премудрості Божої. Пророк Єремія жив в Юдеї, яка в той час була в поганому стані, як політично й економічно, так і релігійно. Керівна верхівка не служила правдиво Богові. Бог кличе Єремію, щоб він проповідував про навернення. Наводячи приклад пророка Єремії о. Роман наголосив на важливості кожного нашого служіння:«Подібно до пророка Єремії і ми всі покликані Богом. Кожен покликаний по-своєму: хтось має свідчити, хтось має утверджувати. Наше служіння не завжди мусить бути голосним, але завжди ми своєю діяльністю маємо утверджувати добро у світі».

Друге розважання – Премудрість Божа (Приповідки, гл. 8-9). Християнство здавна мало культ Божої Премудрості. Часто її зображали через різні образи. Це міг бути образ Ісуса Христа, як воплоченого Слова або Богородиці, яка в своєму лоні носила Бога-Слова. «Для нас важливо дослухатися до мудрості. Ми маємо нести любов у світ. Світ не є злим. Бог не створив нічого злого. В світі просто бракує любові. Наше завдання – примножувати любов у світі», – зазначив о. Роман.