На парафії УГКЦ у Києві відзначили День Соборності України

22 січня 2017 року в день 98-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, на парафії Святих Бориса і Гліба УГКЦ у Дарницькому районі міста Києва відзначили День Соборності України.

DSCN0274

DSCN0280

Захід розпочали Божественною Літургією, яку очолив о. Андрій Боднарук, адміністратор місцевої громади. Під час проповіді священик наголошував на сміливості та вмінню протистояти гріху. По завершенні Літургії о. Андрій привітав усіх парафіян та гостей зі святом та запросив до участі у презентації, яку представила Головата Оксана Володимирівна, Директор ЦБС Дарницького району, Заслужений працівник культури України. Звертаючись до присутніх вона привітала зі Святом присутніх прихожан та читачів бібліотеки. Розповідаючи їм про історичний, доленосний день в державотворенні України 22 січня 1919 року, Пані Оксана зачитала архівний документ «Передвступний договір, заключний дня 1 грудня 1918 року в місті Фастові між Українською Народньою Республікою та Західно-Українською Народньою Республікою про маючу наступити злуку обох українських держав в одну державну одиницю».

Опісля парафіянин громади пан Богдан Тернопільський, який був учасником 21 січня 1990 року в живому ланцюгу злуки «Українська хвиля» від Києва до Львова, поділився своїми спогадами про цей день, що став провісником подій 1991 року.

На завершення о. Андрій провів молебень за всіх тих, хто виборював Незалежність України помолився молитвою Митрополита Андрея Шептицького за Україну та український народ.

Зазначимо, що даний захід супроводжувався відеопрезентацією «Історичні постаті визначного дня» та документальним фільмом «Акт Злуки 22 січня 1919 року».

Насамкінець всі присутні заспівали духовний Гімн України «Боже, Великий, Єдиний» та Гімн України.також в бібліотеці зустрілись ті, хто стояв в живому ланцюгу «Українська хвиля» зі сторони Львова та зі сторони Києва.

Прес-служба Київської архиєпархії

Джерело: www.cbsdarniza.com.ua