На Аскольдовій могилі відзначили ювілей відновлення душпастирського служіння

30 жовтня 2020 року, минає 30 років від тоді, як для греко-католиків на парафії  Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій Могилі у Києві, було відновлено  душпастирське служіння та звершено першу Божественну Літургію. З цієї нагоди у парафії відбулося урочисте святкування. Під час цього парафіяни та духовенство також дякували за 30 років ієрейських свячень митрофорного протоєрея Ігора Онишкевича, пароха на Аскольдовій Могилі.

Божественну Літургію у цей день очолив Протоєрей Василь Чудійович, Канцлер Київської Архиєпархії УГКЦ.  Йому співслужили; Митрофорний Протоєрей Ігор Онишкевич, Митрофорний Протоєрей Сергій Прудко, Протоієрей Констянтин Пентелей, Протоієрей Олексій Геник, Протоієрей Анатолій Тесля, Протоієрей Іван Сохан та диякон Олександр Соколовський.

У своїй проповіді отець Василь звернув увагу на те, що Христос помножив п’ять хлібів і дві риби й ними нагодував тисячі людей. «З віри князя Аскольда зерно Божого Слова почало примножуватись і поширюватись тут на цій місцевості. Подібно як князь Аскольд був предтечею на київських горах, що засіяв зерна, з яких поширилося християнство, так і парафія Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі стала предтечею розвитку. Аскольдова Могила це був той перший хліб, який Господь поблагословив і примножив. Сьогодні ми стоїмо на місці однієї з перших наших відновлених парафій тут у Києві. На початку тут був мізер, який Господь помножив і перемінив, роблячи чудо благодаті Бога Отця, який дбає і діє», – наголосив проповідник. Душпастир також наголосив на тому, що цього дня вірні дякують Богу за тридцятиліття священства отця Ігора Онишкевича, який є сучасним апостолом і учнем Христа. «Він як і перші Апостоли віддав своє серце, свої руки й цілого себе, щоб Господь помножив і перетворив їх у велич Божої Благодаті», –зазначив він.

По завершенні Божественної Літургії Митрофорний Протоієрей Сергій Прудко, який також був одним з перших священників на Київщині, у своєму вітальному слові згадав про таке: «Громада в Києві поставала через різні випробування та терпіння, але ті терпіння були винагородженні. В цих стінах ви мали честь приймати Святішого Папу Івана-Павла ІІ та багатьох Верховних Архиєпископів нашої Церкви. Сьогодні вдячність лине від безлічі людей, які отримали в цьому місці тайну хрещення, від тих, що в цьому місці утворили свої сімейні церкви в тайні подружжя, сьогодні вдячні погляди та молитви душ тих, які від цього місця вирушили у місце вічного спочинку. Бажаю вам сили для подальшої ревної служби Господу та щоб наближати людей до спасіння та приближати Царство Небесне»

Сотрудник отець Олексій Геник теплими словами відгукнувся про свого настоятеля. «Христос залишив священникам потрійний уряд: пастирський, учительський та священичий. Від самого початку свого священичого служіння тут на Аскольдовій Могилі мені дуже імпонувало як отець Ігор сумлінно сповняє ці три уряди. Особливо захоплювало як отець Ігор виконує цей пастирський уряд, коли сумлінно і віддано піклується про парафіян, про громаду, про потребуючих людей. Христос чинив діла милосердя, і цим Він захоплював серця слухачів і тих, хто до Нього приходив. Діла милосердя завжди промовляють до глибини серця і захоплюють багатьох. Подібно старається і отець Ігор», –наголосив він.

На завершення о. Олексій пригадав слова Апостола Павла: «Благодаттю Христовою я є тим ким є, і благодать Його в мені не була марною». Та додав: «Благодать Христова в ньому не була змарнована і хай з часом лиш ще і ще примножується».

Протоєрей Іван Сохан, який відповідає за молодіжне служіння на парафії від всієї молодіжної спільноти привітав отця та подарував солодкий гостинець. «Що можна подарувати людині, яка у своєму житті Христа здобула – це подяку, визнання та молитву. Вдячні вам і вдячні Богу за вас. Дякуємо, що приділяєте свій час парафіянам і молоді, часто жертвуючи тим часом, що могли провести зі сім’єю. Любимо вас, молимось за вас і дякуємо Богу за вас», – наголосив отець Іван.

На завершення ювіляр подякував всім, хто допомагав Йому на тернистому шляху до священства. «Дякую Богові за тридцять років священичого служіння. Дякую Батькам та дідусеві й бабусі за їх повчання та настанови, без них я б не був тим ким є зараз. Дякую отцю Василю Костіву, що розпізнав у мені священиче покликання і вірно мене скерував. Дякую єпископу Софрону Дмитерку та єпископу Павлу Василику, єпископу Івану Маргітичу, які мене благословили й наставили на священиче служіння. Дякую Богові, що дає сили та мудрості служити тут на київських горах, звідки почало ширитися християнство понад тисячу років тому. Дякую священникам та єпископам за своєчасні поради та повчання, щоб я міг іти цією дуже трудною дорогою. Прошу в Бога, щоб благословив жити в мирі, без війни та пережити трудний час пандемії, щоб давав сили розвивати меморіал національної пам’яті тут на цьому місці. Прошу сили, щоб сіяти Боже Слово, служити й допомагати людям та просити благословення для людей і для себе», – наголосив він.

Прес-служба Київської Архиєпархії

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал

Якщо Ви бажаєте підтримати роботу медійних проєктів Церкви, то просимо Вас скласти пожертву скориставшись цією простою формою: https://bit.ly/2V9vVSw